Jíkev v prvním zápase po návratu do krajské soutěže prohrála doma

JÍKEV - Dvě branky rovnoměrně rozdělené do obou poločasů dostali fotbalisté Jíkve, nováček I.B třídy, od týmu Rejšic na vlastním hřišti.

20.8.2007

Hráčům Jíkve se v zápase proti Rejšicím moc nedařilo, a proto nováček I.B třídy neuspěl a prohrál 0:2.Foto: DENÍK/Vladimír Malinovský

Do krajské I.B třídy vstoupili fotbalisté Jíkve porážkou. Na jejich trávníku je pokořily Rejšice dvoubrankovým rozdílem.

Jíkev – Rejšice 0:2

Domácí fotbalisté toho v prvním zápase sezony mnoho nepředvedli. Vypracovali si minimum brankových příležitostí a jejich obrana byla velice často prostupná.

Jíkvi nevyšly vstupy do obou poločasů. První branku střetnutí dal hostující Eder už v 8. minutě hlavou po rohovém kopu. Pak se hrálo hlavně ve středu pole a ani jeden tým neměl vyloženou příležitost. Hra byla nudná, vázla kombinace a k vidění bylo mnoho nepřesností.

Podobně vypadal i druhý poločas. Po sedmi minutách hry ve druhém dějství zahrávaly Rejšice trestný kop, k míči se postavil Remsa a jeho střela skončila za zády zkoprnělého Zemánka, který se v bráně ani nepohnul.

Jíkev byla v tomto utkání daleko od bodového zisku. O korekci se pokoušel dvakrát Spilka, ale jeho první pokus šel vedle a s druhou ranou si poradil brankář.

Branky: Eder, Remsa.

Rozhodčí: Kolman. ŽK: 4:2. Diváků: 80. Poločas: 0:1.

Jíkev: Zemánek – M. Škuthan, Strašík, Dudek, J. Kubín – Kobera (46. Neužil), Žežulka, Spilka, Aust – Kápička, Zouza.

Kouč Pokorný: můžeme mít starosti

Velmi rozladěný byl po prvním zápase Jíkve v nejnižší krajské soutěži její trenér Karel Pokorný. Jeho svěřenci podlehli po ostudném výkonu Rejšicím 0:2.

„Hosté byli lepší. Na nás byla vidět nesehranost a hlavně netrénovanost některých hráčů,“ supěl po zápase Pokorný. Domácí zaostávali za hosty ve všech herních činnostech. „Přehráli nás hlavně nasazením a bojovností,“ vyzdvihl zbraně Rejšic jíkevský kouč.

Zápas rozhodly dvě standardní situace, ale trenér Pokorný našel ještě další příčiny porážky svého mužstva. „Rozhodla větší vůle po vítězství a také fotbalovost,“ pochválil soupeře kormidelník Jíkve.

Jíkevští v prvním střetnutí sezony zcela propadli a pokud se nezlepší, mohou mít starosti se záchranou. „Věděl jsem, do čeho jdeme. Ale bez bojovnosti a nasazení nemůžeme uspět,“ ví Pokorný. „S takovým výkonem a přístupem můžeme mít problémy,“ uvědomuje si. A jedním dechem dodal, že je potřeba v kádru učinit změny.

Zmrazit houby? Ano, ale nakrátko, radí hygienici

Praha – Možná s tak trochu babičkovskou radou se v pátek obrátili na veřejnost pražští hygienici.

Na železničních tratích na cestující čekají výluky

Kolínsko – Prázdniny jsou v plném proudu a spoustu lidí volí jako dopravní prostředek za svými prázdninovými toulkami vlak.

OBRAZEM: Hrabalovská výstava láká do pivovaru

Nymburk - Bohumil Hrabal byl Maďar, který náhodou psal česky. To s nadsázkou tvrdí skupina maďarských umělců nazvaná Kruh přátel Černého vola, která si klasika české literatury neodmyslitelně spjatého s Nymburkem oblíbila natolik, že tvoří v jeho duchu. A nejen literární dílka. Obrazy, plastiky, sochy, zajímavé objekty. To vše je nyní až do 26. srpna k vidění ve sladovně pivovaru, kam zmíněná skupina umělců přijela instalovat svoji výstavu nazvanou Momentky z Hrabalovy galaxie.

AUTOMIX.CZ

Toužíte po klasické škodovce? Na prodej jich je řada. Tyhle jsou nejzajímavější

Aut mladoboleslavské značky se na české inzerci povalují přímo hordy, v drtivé většině případů jde ale o běžné modely moderní éry. Co když ale sháníte škodováckou klasiku? I v tomhle případě je bohatý výběr.