Nymburk – Vlašim 4:1

V prvních deseti minutách byla Vlašim lepší. Vytvořila si dvě šance, které ale Pulda chytil. První střelu vyslal na hostující bránu Najman, ale ani ta neskončila gólem. Až ve 12. minutě napřáhl Břetenář a Polaban vedl 1:0. Do konce první půle Nymburk bojoval a podařilo se mu vstřelit ještě jeden gól Sporišem.

Důležitý okamžik přišel na začátku druhého poločasu, kdy přidal Břetenář třetí gól Nymburka. Hosté se ale ještě vrátili do hry díky proměněné penaltě v 62. minutě. Do konce zápasu byli nebezpečnější, ale nedokázali najít recept na brankáře Puldu, který jim chytil čtyři velké šance. Do otevřené obrany pak přidal Šafránek čtvrtý gól. „Byl to kvalitní soupeř. Kluci ale bojovali a rvali se o body, které potřebujeme k postupu,“ řekl jeden z trenérů Nymburka Aleš Dočkal starší. Ten uznal, že se tým o tři body strachoval. „Za stavu 3:1 jsme byli pod velkým tlakem. Skóre je pro soupeře kruté,“ vysvětlil Dočkal.

Jeho tým nyní vede krajský přebor a má stejně bodů, jako Vlašim, navíc lepší vzájemné zápasy. Na nepostupové třetí příčce jsou Hořovice. I s tímto týmem má Polaban lepší bilanci vzájemných zápasů. „Musíme udělat poslední kroky, ale určitě budou hodně těžké. Když uděláme čtyři body, tak postoupíme,“ dodal Dočkal.

Branky: 12. Břetenář, 37. Sporiš, 53. Břetenář, 75. Šafránek - 62. hosté (z PK). Rozhodčí: Jeník. ŽK: 4:4. ČK: 42. hosté. Poločas: 2:0.

Polaban: Pulda – Klepač, Rys, Kubín, Najman – Břetenář (60. Havlík), Sporiš (52. Kudrna), Ryšánek, Nedorost (70. Čejka) – Kubina, Šafránek.

Nymburk – Vlašim 0:1

Jediný gól v utkání mladších dorostenců dali hosté, kteří si tak odvezli všechny tři body. „Nedařilo se nám. I když byla Vlašim v tabulce pod námi, hrála lepší fotbal,“ řekl trenér Aleš Dočkal mladší. „Soupeř více podržel míč a měl v první půli i více šancí. My jsme si žádné velké šance nevytvořili,“ řekl Dočkal.

Jeho tým se dostal do hry až ve druhé půli. Kubečkův ani Kulhánkův únik však vyrovnání nepřinesl. „Nebyl to z naší strany povedený zápas. Soupeř hrál lépe,“ dodal kouč.

Rozhodčí: Nehasil. ŽK: 1:0. Poločas: 0:1.

Nymburk: Pulda – Břetenář (41. Příkop), Brodský, Klimeš, Douděra – Čejka (52. Jareš), Kubina – Kulhánek, Táborský (55. Kubečka), Kysel – Prokorát (30. Novotný).