Dorostenci Ostré měli nabito, nastříleli patnáct gólů

Ostrá – Patnáct gólů nastříleli v dalším kole nejvyšší krajské soutěže mladí fotbalisté Ostré. Starší dorostenci nasázeli Mnichovu Hradišti pět branek, mladší ještě jednou tolik.

20.4.2017

Mladší dorostenci Ostré vyhráli doma nad Mnichovým Hradištěm vysoko 10:2.Foto: Ondřej Schovanec

Ostrá – M. Hradiště 5:2

„Povedl se nám vstup do zápasu, kdy po několika šancích jsme vstřelili dvě slepené branky, které asi celé utkání rozhodly," vyprávěl po zápase trenér staršího dorostu Ostré Radek Dozorec. „Druhý poločas jsme už výsledek pohlídali a i když Hradiště mělo více ze hry, tak jsme v klidu podruhé na jaře brali tři body. Chválím týmový výkon, který hráči do zápasu přinesli," byl spokojený kouč.

Branky: Manhart, Kluzáček, Stárek, Hampl, L. Dozorec – Rakouský 2. Poločas: 3:0. Ostrá: Volejník – Kukla (77. R. Dozorec), Hampl, Kučera, Chramosta (68. Schovanec) – Kluzáček, Šnajdr, Tržický (46. L. Dozorec), Manhart (71. Wolf), Štejnar – Stárek (46. Rambousek).

Ostrá – M. Hradiště 10:2

„První poločas byl z říše snů. Ve dvacáté minutě jsme vedli pět nula, v poločase už sedm nula. Co víc si může trenér přát," rozplýval se trenér mladšího dorostu Ostré Jaroslav Lerch. „Konečný výsledek je pro soupeře krutý, ale asi zasloužený. Především v útočné fázi jsme byli k nezastavení," byl nadšený Lerch.

Branky: Kratochvíl 3, R. Dozorec 2, Kukla 2, Bílek, Těšínský, Chramosta – Le Chi, Antoš. Poločas: 7:0. Ostrá: Kaše – Hlaváček (48. Martínek), Kukla, Novák, Kaucký (53. Horáček), Blecha, Bílek, Těšínský, Chramosta (63. Drahorád, R. Dozorec, Kratochvíl.

20.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Příběh legendární výsadkové operační skupiny Silver A znovu ožil v neděli v Senicích. Pietní a vzpomínková slavnost Pocta statečným připomněla 75. výročí úspěšného působení skupiny v okupované vlasti, ale bohužel i její tragický konec.
24

OBRAZEM: Vzpomněli na výsadkovou skupinu Silver A

Kanadská borůvka

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Na tábor už se těší skauti z nymburského Krahujce

Nymburk - Týmová spolupráce, zručnost, samostatnost, to vše jsou vlastnosti, které u dětí rozvíjejí tradiční skautské tábory. Nezbytnou součástí je pobyt v přírodě, kde děti stráví celých čtrnáct dní. Na tradiční skautské tábory vyjedou i letos oddíly nymburského skautského střediska Krahujec.

Filmaři točí v našem regionu scény z války i pohádky

Nymbursko /FOTOGALERIE/ - Zahraniční i české filmové a televizní produkce mají zažité lokality, ve kterých vždy najdou potřebné kulisy ke svým filmovým scénám. A to bez ohledu na dobu, ve které se děj odehrává. Například bývalé vojenské prostory u Milovic se často objeví ve válečných scénách, nedávno se na tomto místě točila i bitva z dob povstání sedláků. Mělnická nemocnice se zase stala kulisou pro příběh o lásce, který nese název Májová romance doktora Mráze. Boleslavská věznice si zahrála v americkém velkofilmu Mission Impossible: Ghost Protocol, nebo dramatu Lidice.

OBRAZEM: Dechovka přilákala na kolonádu i mladé

Poděbrady - První ročník festivalu dechové hudby s názvem Hudbou k srdcím se konal na poděbradské kolonádě. Zahajovací koncert patřil těm nejpovolanějším, Městské hudbě Františka Kmocha z Kolína.

Milovice - Parádní sportovní výkony byly k vidění na fotbalovém turnaji Praga Cup v Milovicích. Úroveň zápasů byla hodně vysoká.