Nymburk – Vítězná šňůra v mezinárodních soutěžích skončila. Po třech zápasech basketbalisté Nymburka poprvé prohráli před vlastními fanoušky. S Volgogradem prohráli v dalším pokračování VTB ligy 71:74 a to především vinou nezvládnuté čtvrté čtvrtiny, kdy si domácí nechali nasázet dvacet devět bodů.

17.11.2014
Fotogalerie
3 fotografie

Z basketbalového utkání VTB ligy Nymburk - Volgograd (71:74)Foto: Foto: Tomáš Laš

NYMBURK – VOLGOGRAD  71:74

V úvodu poslední čtvrtiny vedli domácí o deset bodů, jenže pak se jim přestalo dařit v útoku a hosté výsledek otočili. Český mistr utrpěl v osmém zápase v soutěži pátou porážku a znovu si zkomplikoval boj o postup do play off.

„Vedli jsme téměř celý zápas. V zásadě jsme hráli dobře v obraně. Speciálně Hruban dobře bránil jejich lídra Culpeppera, ale ten trefil ve čtvrté čtvrtině některé velké střely a my jsme k tomu ztratili hodně míčů. Ztrestali nás z brejků, šli do vedení a my jsme nemohli skórovat. To je basketball, poslední slovo měli oni," litoval trenér nymburského týmu Kestutis Kemzura.

„Takový zápas jsme letos ještě nehráli. Soupeře jsme měli na lopatě, až na první čtvrtinu jsme vedli o šest až deset bodů a pak vlastními chybami a nedůrazným vracením se do obrany jsme o náskok přišli. To nás může mrzet. Jednak jsme prohráli dobře rozehraný zápas a vzájemné utkání s tímto soupeřem nám může ještě na konci hodně chybět," vyprávěl nymburský hráč Petr Benda.

Nejvíce bodů: Washington 17, Hruban 16, Simmons 13, Benda 10 – Culpepper 28, Travis 13, Cousin a Liggins po 11. Fauly: 20:15. TH: 7/4 – 17/14. Trojky: 11:6. Doskoky: 35:27.

Košíkáře Nymburka čeká v tomto týdnu série tří domácích střetnutí. Ve středu hrají v pražské Tipsport aréně od 18.30 hodin zápas Eurocupu s Nancy, v pátek hostí ve Sportovním centru v Nymburce od 18 hodin Pardubice v rámci české nejvyšší soutěže, a v neděli pak hrají utkání VTB ligy, v němž přivítají také ve Sportovním centru od 16 hodin Minsk.