Nymburk – Vítězná šňůra v mezinárodních soutěžích skončila. Po třech zápasech basketbalisté Nymburka poprvé prohráli před vlastními fanoušky. S Volgogradem prohráli v dalším pokračování VTB ligy 71:74 a to především vinou nezvládnuté čtvrté čtvrtiny, kdy si domácí nechali nasázet dvacet devět bodů.

17.11.2014

Z basketbalového utkání VTB ligy Nymburk - Volgograd (71:74)Foto: Foto: Tomáš Laš

NYMBURK – VOLGOGRAD  71:74

V úvodu poslední čtvrtiny vedli domácí o deset bodů, jenže pak se jim přestalo dařit v útoku a hosté výsledek otočili. Český mistr utrpěl v osmém zápase v soutěži pátou porážku a znovu si zkomplikoval boj o postup do play off.

„Vedli jsme téměř celý zápas. V zásadě jsme hráli dobře v obraně. Speciálně Hruban dobře bránil jejich lídra Culpeppera, ale ten trefil ve čtvrté čtvrtině některé velké střely a my jsme k tomu ztratili hodně míčů. Ztrestali nás z brejků, šli do vedení a my jsme nemohli skórovat. To je basketball, poslední slovo měli oni," litoval trenér nymburského týmu Kestutis Kemzura.

„Takový zápas jsme letos ještě nehráli. Soupeře jsme měli na lopatě, až na první čtvrtinu jsme vedli o šest až deset bodů a pak vlastními chybami a nedůrazným vracením se do obrany jsme o náskok přišli. To nás může mrzet. Jednak jsme prohráli dobře rozehraný zápas a vzájemné utkání s tímto soupeřem nám může ještě na konci hodně chybět," vyprávěl nymburský hráč Petr Benda.

Nejvíce bodů: Washington 17, Hruban 16, Simmons 13, Benda 10 – Culpepper 28, Travis 13, Cousin a Liggins po 11. Fauly: 20:15. TH: 7/4 – 17/14. Trojky: 11:6. Doskoky: 35:27.

Košíkáře Nymburka čeká v tomto týdnu série tří domácích střetnutí. Ve středu hrají v pražské Tipsport aréně od 18.30 hodin zápas Eurocupu s Nancy, v pátek hostí ve Sportovním centru v Nymburce od 18 hodin Pardubice v rámci české nejvyšší soutěže, a v neděli pak hrají utkání VTB ligy, v němž přivítají také ve Sportovním centru od 16 hodin Minsk.

TOMÁŠ  LAŠ, ČTK

Autor: Redakce

17.11.2014 VSTUP DO DISKUSE

V rámci akce Brány památek dokořán se mohli Nymburáci poprvé podívat do obřadní síně a kolumbária nymburského krematoria, tedy nové Národní kulturní památky, kterou stát vyhlásil letos v únoru.
9

Nymburáci se podívali do krematoria

Finále KL: Slaný - Mělník (3:4)

Král: Touha po změně byla cítit ze všech stran

Uprchlého vězně zadrželi v Praze

Jiřice, Praha - Už je zpátky za mřížemi! Řeč je o Martinu Bendžákovi, který byl více než měsíc na útěku z jiřické věznice.

AUTOMIX.CZ

Jak snížit spotřebu auta? Není to složité, těmto mýtům ale nevěřte

Spotřeba je dlouhodobě jednou z nejsledovanějších vlastností automobilů. Řidiči jí dokonce často podřizují svůj jízdní styl, volbu pneumatik, ale i výběr vozu jako takového. Ale opravdu víte, jak jezdit co nejúsporněji?

Hlasujte pro Miss Polabí 2017!

Nymburk /ANKETA, FOTOGALERIE/ - Vážení čtenáři, i letos máte jedinečnou možnost vybrat nejkrásnější dívku, která se zúčastní finálového večera Miss Polabí 2017. Ten se uskuteční v neděli 21. května v poděbradském divadle Na Kovárně.

Audit Deníku: Nové dálnice: Za čtyři roky 33,4 kilometru

/INFOGRAFIKA, ANKETA/ - Když stavbaři v roce 1984 poprvé kopli do země a začali u Trmic stavět budoucí dálnici D8, bylo stávajícímu ministru dopravy 25 let. Asi by si tehdy Dan Ťok nepomyslel, že uplyne dalších 32 let a bude to právě on, kdo s dalšími politiky v prosinci 2016 přestřihne pásku a uvede do provozu poslední zbývající 16kilometrový úsek autostrády, která Česko spojila s Drážďany a Berlínem.