Nymburk – Vítězná šňůra v mezinárodních soutěžích skončila. Po třech zápasech basketbalisté Nymburka poprvé prohráli před vlastními fanoušky. S Volgogradem prohráli v dalším pokračování VTB ligy 71:74 a to především vinou nezvládnuté čtvrté čtvrtiny, kdy si domácí nechali nasázet dvacet devět bodů.

17.11.2014

Z basketbalového utkání VTB ligy Nymburk - Volgograd (71:74)Foto: Foto: Tomáš Laš

NYMBURK – VOLGOGRAD  71:74

V úvodu poslední čtvrtiny vedli domácí o deset bodů, jenže pak se jim přestalo dařit v útoku a hosté výsledek otočili. Český mistr utrpěl v osmém zápase v soutěži pátou porážku a znovu si zkomplikoval boj o postup do play off.

„Vedli jsme téměř celý zápas. V zásadě jsme hráli dobře v obraně. Speciálně Hruban dobře bránil jejich lídra Culpeppera, ale ten trefil ve čtvrté čtvrtině některé velké střely a my jsme k tomu ztratili hodně míčů. Ztrestali nás z brejků, šli do vedení a my jsme nemohli skórovat. To je basketball, poslední slovo měli oni," litoval trenér nymburského týmu Kestutis Kemzura.

„Takový zápas jsme letos ještě nehráli. Soupeře jsme měli na lopatě, až na první čtvrtinu jsme vedli o šest až deset bodů a pak vlastními chybami a nedůrazným vracením se do obrany jsme o náskok přišli. To nás může mrzet. Jednak jsme prohráli dobře rozehraný zápas a vzájemné utkání s tímto soupeřem nám může ještě na konci hodně chybět," vyprávěl nymburský hráč Petr Benda.

Nejvíce bodů: Washington 17, Hruban 16, Simmons 13, Benda 10 – Culpepper 28, Travis 13, Cousin a Liggins po 11. Fauly: 20:15. TH: 7/4 – 17/14. Trojky: 11:6. Doskoky: 35:27.

Košíkáře Nymburka čeká v tomto týdnu série tří domácích střetnutí. Ve středu hrají v pražské Tipsport aréně od 18.30 hodin zápas Eurocupu s Nancy, v pátek hostí ve Sportovním centru v Nymburce od 18 hodin Pardubice v rámci české nejvyšší soutěže, a v neděli pak hrají utkání VTB ligy, v němž přivítají také ve Sportovním centru od 16 hodin Minsk.

TOMÁŠ  LAŠ, ČTK

Autor: Redakce

17.11.2014 VSTUP DO DISKUSE

Policie pátrá po třicetiletém Martinu Pálovi, který ve středu odešel z nestřeženého pracoviště.
3

Na Mladoboleslavsku utekl vězeň. Nebezpečný není

Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze.
3

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Kam za letní zábavou?

Nymbursko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Pátrací akce objevila muže v ohrožení života

Nymburk – Nestává se často, aby se během tak krátké doby na Nymbursku ztratili dva lidé. Právě to se však ve středu stalo.