NYMBURK – HR. KRÁLOVÉ 69:84

Ve finále se Lvice utkají s obhájkyněmi titulu USK Praha, čerstvým vítězem Euroligy košíkářek.

Královéhradecké basketbalistky po nečekané domácí prohře ve třetím utkání prožily v Nymburce slabší chvilku jen ve třetí čtvrtině. Domácí tým pod vedením bahamské pivotky Waltiey Rolleové, autorky čtyřiadvaceti bodů a šestnácti doskoků, se v ní osmi body za sebou dostal do vedení 47:42. Pak ale za čtyři a půl minuty inkasovaly Lvice jen jeden koš a samy daly devatenáct bodů.

Hostující tým se dostal do dvouciferného vedení a výsledek si už pohlídal.

Jeho nejlepší střelkyní byla Kateřina Zavázalová s dvaadvaceti body. Hvězdou vítězného celku byla běloruská rozehrávačka Taťána Lichtarovičová, jež zaznamenala triple double za šestnáct bodů, dvanáct asistencí a deset doskoků.

Nejvíce bodů: Rolleová 24, Taylorová 18, Skokanová a Mišurová po 6 – Zavázalová 22, Lichtarovičová 16, Rosenbaumová 14, Křížová 12. Konečný stav série: 1:3.