Nymburk se dosud spíše trápil se střelbou z dálky, ale tentokrát soupeře zaskočil právě střelbou za tři body. Jen Howard Sant-Roos dal v první čtvrtině tři trojky a celkem jedenácti body pomohl domácím vyhrát tuto část 30:15.

Český mistr měl převahu i pod košem a z rychlých protiútoků trestal chyby hostů, což vedlo až k vedení o 19 bodů ve druhé čtvrtině.

Pak ale začala Soluň rychle snižovat. Zlepšila obranu, zejména na Sant-Roose, chytla se střelecky a v polovině třetí čtvrtiny byl rozdíl rázem jen čtyři body.

Nymburk na lepší dostupování Soluně zareagoval a začal více najíždět do koše, což jeho hráčům vycházelo a sbírali snadné koše či fauly. Ještě před koncem třetí části tak znovu odskočili na třináct bodů a získali klid.

V poslední části však Aris přece jen dokázal zápas zdramatizovat. Chyby trestal trojkami a dvě a půl minuty před koncem byl rozdíl ve skóre pouhé dva body. Nymburští hráči ale zúročili své zkušenosti a dovedli zápas k výhře. Důležitou roli v tom sehrál pivot Diamon Simpson, který si připsal klíčový útočný doskok zakončený košem, který soupeře zlomil. Pod výhru se výrazně podepsali i čeští reprezentanti Vojtěch Hruban a Pavel Pumprla.

Liga mistrů

Skupina A – 5. kolo
Nymburk – Soluň 87:79 (30:15, 45:34, 68:55)
Nejvíce bodů: Sant-Roos 23, Simpson a Hruban po 13, Pumprla 11, Allen 10 – Cummings 21, Jankovič a Symtsak po 12. Fauly: 22:19. Trestné hody: 16/12 – 24/20. Trojky: 7:9. Doskoky: 37:34.

1. Aris Soluň      ⋌5 4 1 392:338 9
2. Monako         ⋌5 4 1 354:302 9
3. Banvit            ⋌5 4 1 401:358 9
4. Nymburk       ⋌5 3 2 370:351 8
5. Frankfurt        ⋌5 2 3 317:339 7
6. Domžale         ⋌5 1 4 304:317 6
7. Ironi Naharija  ⋌5 1 4 329:378 6
8. Aarhus            ⋌5 1 4 310:394 6