Kolín doma houpačku ustál, Nymburk byl v pohodě

Nymburk, Kolín – Středočeské duo Nymburk – Kolín jede v Mattoni NBL na vítězné vlně. Zatím vedoucí Nymburk podle předpokladů zatočil s posledním Ústím nad Labem, Kolín si proti Děčínu připsal třetí výhru v řadě.

20.12.2012
Fotogalerie
23 fotografií

Z utkání BC Kolín - Děčín (86:79).Foto: Ivana Koláčná

Nymburk šel do zápasu naostro, nic nepodcenil, ale ve druhé desítce ztratil tempo a bojovníci z Ústí prohrávali jen deset. Po přestávce ale nestíhali vůbec nic, favorit začal hrát naplno, čtvrtinu vyhrál 27:11 a nebyl pochyb, kdo vyhraje celkově.

Zápas mezi Kolínem a Děčínem byl jiný – jako na houpačce. Domácí výborně začali, ale v 5. minutě se zranil Ubilla a hosté jeho absence dovedli využít. Do poločasu otočili stav na 36:39, ale pak se domácí chytili, a přestože bylo skóre dál vyrovnané a Severočeši chvíli před koncem dokonce vedli, domácí Field rychle otočil a jeho tým si už úspěch nenechal vzít.

„Po zranění Ubilly se hráči trochu zalekli a nevěděli co a jak, protože jsme si zvykli na Ubillu, který s námi hraje už čtvrtý zápas a je velmi důležitým prvkem naší hry. Trvalo nějaký čas, než jsme se tomu přizpůsobili," říkal po zápas kouč Kolína Predrag Benáček. Dodal, že jeho tým se po přestávce dal dohromady a ovoce mu přinesly důraz v obraně i útoku. „Musím pochválit tým, že měl charakter, že se nevzdal ani minutu a půl před koncem, kdy soupeř vedl o bod. Dokázali jsme na konci vyhrát. Je to pro nás velmi důležité vítězství. Je to zase krok do skupiny A1. Už jsme velmi blízko."

Nymburk – Ústí nad Labem 97:61 (30:18, 48:38, 75:47). Nejvíce bodů: Rančík 17, Benda a Houška po 13, Hruban a Palyza po 11 – Lewandowski 20, Krakovič a Reese po 11. Rozhodčí: Paulík, Znamínko, Večeřa. Trestné hody: 26/18 – 20/12. Fauly: 19:22. Trojky: 9:1.

Kolín – Děčín 86:79 (21:13, 36:39, 60:55). Nejvíce bodů: Radulovič 28, Bolds 17, Field 16 – Sanders 22, Sedmák 18, Pope 14. Rozhodčí: Hošek, Macela, Kec. Trestné hody: 31/24 – 12/10. Fauly: 14:26. Trojky: 10:7.

Autor: Rudolf Muzika, ČTK