Deklasovali Ústí a mají mečbol

Ústí nad Labem – Basketbalisté Ústí nad Labem utržili od Nymburka další stobodový debakl. Sluneta ve třetím utkání čtvrtfinále play off Národní ligy dostala od mistra zatím největší výprask, když doma pohrála drtivým rozdílem 67:114. Středeční čtvrtý zápas v Ústí bude pro Pandy nejspíš tím posledním.

18.4.2017

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

Sluneta držela s mistrem krok jen v první čtvrtině, to dokonce i dvakrát vedla. Pak se Nymburk sedmibodovou šňůrou urval na dvouciferný rozdíl a od té doby se zápas vyvíjel podle očekávaného scénáře. V poločase to bylo už o téměř dvacet bodů, a když se domácí ve třetí čtvrtce zmohli jen na jedenáct bodů, svítil na ukazateli skóre hrozivý stav 50:90 v neprospěch Pand. Severočeši nakonec museli skousnout druhou stobodovou porážku a ve středu se boudou před svými fanoušky nejspíš loučit se sezonou.

„Nezačali jsme špatně, ale odskočit se nám podařilo na větší bodový rozdíl až ve druhé čtvrtině. Od druhé části jsme zlepšili obranu, dařilo se nám i v útoku. Ve druhém poločase jsme už zápas kontrolovali a zvýšili jsme vedení až na ten konečný výsledek. Vystřídali jsme všechny hráče, takže jsme spokojeni," hodnotil utkání nymburský basketbalista Martin Peterka.

Nejvíce bodů: Pecka 13, Smith a Šotnar 9 – Allen 18, Lawrence 15, Benda 14, Peterka 13, Hruban 12.

Autor: Pavel Mikeš

18.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Vinotéka. Ilustrační foto.

Dnešní nocí startuje vinařská sezona

12

Hasiče čeká krušná noc

Nymbursko - Přinášíme fotografie miminek narozených na Nymbursku v 16. a 17. týdnu.

Začala výluka na trati Praha-Nymburk-Kolín

Nymbursko – Cestujete vlakem? Pak byste měli zpozornět. Cestující na Kolínsku, ale také v sousedních okresech čeká hned několik výluk, které zkomplikují dopravu.

Dneska první liga! míří na Berounsko. Siegl chce vidět Kuku na lopatkách

Střední Čechy – Dohromady mají na kontě přes tři stovky ligových gólů. Jeden střílel za Spartu, druhý za Slavii. Na vojně v Chebu, později v Kaiserslauternu a Voticích se jejich kariéry přímo proťaly. V sobotu (začátek ve 14.30) se ale znovu postaví proti sobě. Horst Siegl povede v rámci projektu Dneska první liga! jako patron fotbalisty domácích Zdic, Pavel Kuka hosty z Komárova. Oba se na Berounsko velmi těší.