Nový Jičín – Poděbrady 90:72

Hosté drželi s domácím mužstvem krok pouze do poločasové přestávky. V 18. a 24. minutě šli dokonce do chvilkového vedení, ale Geofin, zvláště v poslední čtvrtině, bodově odskočil a „povinné“ vítězství si již vzít nenechal.

„Dvaačtyřicáté kolo soutěže bylo vyhlášeno akcí každý koš pomáha a podle toho taky vypadaly obrany obou týmů v prvním poločase,“ ulevil si po zápase poděbradský trenér Tomáš Hercik. „Zlom přišel ve druhé půlce, kdy domácí zagresivnili obranu a my jsme nebyli schopni reagovat,“ přiznal kormidelník poraženého celku.

Body: Walker a Pospíšil 22, Muirhead 14, Pelikán 8, Ubilla a Šarovič 7, Hájek 4, Jurečka 3, Medek 2, Gavlák 1 – Stria 30, Beneš 15, Tomanec 10, Castleberry 9, Špička 7, Norwa 4, Vrchota 3, Soliver 1. Trojky: 6:8. Fauly: 18:21. 5 chyb: 40. Norwa (Poděbrady). TH: 19/16 – 16/11. Doskoky: 35:31. Rozhodčí: Zachara, Paulík, Komprs. Diváci: 1050. Nejlepší hráč utkání: Kenneth Walker (Nový Jičín).