Nymbursko - V dalším pokračování druhé ligy basketbalistů se představily na domácí palubovce oba okresní týmy. Obě družstva si připsala po jednom vítězství.

23.2.2010

Z basketbalového utkání 2. ligy Poděbrady B - Šumperk.Foto: FOTO:Deník/ Michal Bílek

Nymburk B - T. Pardubice 69:73

Nymburská rezerva nezvládla další utkání a potvrdila velký pokles formy. Místo boje o první příčku se domácí musí snažit, aby se udrželi mezi nejlepšími čtyřmi celky soutěže. Ještě ve 3. čtvrtině Nymburk vedl rozdílem 9 bodů, ale pak domácí hra úplně zkolabovala.

Body Nymburka: Němeček 14, Hubálek 13, Valc 10, J. Pavlíček 9, Holík 8, Benaček 7, Motejlek 6, M. Pavlíček 2. Čtvrtiny: 22:24 22:18 20:13 5:19.

Nymburk B – Rychnov 71:62

I po důrazné domluvě před utkáním pokračoval špatný výkon z posledního zápasu, specielně v útoku v prvním poločase. Po přestávce změnou obrany na zónovou se domácím podařilo získat několik míčů a rychlými protiútoky a kolektivní hrou v útoku otočili skóre a dotáhli utkání do vítězného konce.

Body Nymburka: Motejlek 17, J. Pavlíček 12, Valc a Holík 11, Hubálek a Haffner po 6, Bělohoubek, M. Pavlíček, Benaček a Růžička po 2. Čtvrtiny: 7:12 17:20 26:12 21:18.

Poděbrady B – Svitavy 65:79

Poděbrady odehrály s prvním týmem tabulky vyrovnaný první poločas, ale poté se projevila kvalita hostů, kteří nakonec zaslouženě zvítězili.

Čtvrtiny: 25:26, 13:13, 14:23, 13:17.

Poděbrady B – Šumperk 86:78

Po vyrovnaném úvodu se začali více prosazovat domácí. Ve 3. čtvrtině si vypracovali patnáctibodový náskok, který v závěru s vypětím všech sil udržely.

Čtvrtiny: 25:14, 21:22, 21:16, 19:26.

Autor: Petr Krejčík

23.2.2010 VSTUP DO DISKUSE

Začala výluka na trati Praha-Nymburk-Kolín

A-třídní utkání v Sokolči oživil projekt krajského svazu Dneska první liga!.

Dneska první liga! míří na Berounsko. Siegl chce vidět Kuku na lopatkách

Kounice budou definitivně patřit do okresu Nymburk

Kounice - Městys Kounice zůstávají definitivně v okrese Nymburk a k 1. lednu 2021 budou územně příslušet k obci s rozšířenou působností (ORP) Lysá nad Labem. K nim se přidaly i obce Bříství, Černíky a Vykáň.

KRÁTCE: V Poděbradech už hledají Vánoční stromy

Poděbrady - Radnice už nyní vydala výzvu k nalezení dvou Vánočních stromů pro letošní rok. Jeden na Jiřího náměstí a druhý pro Žižkov.

Městec vybral nového ředitele nemocnice

Městec Králové - Od začátku června bude mít městecká nemocnice nového ředitele. Skončí tak přechodné období, kdy byla řízena představenstvem. Vedení města ale zatím konkrétní jméno nezveřejnilo.

Hlasujte pro Miss Polabí 2017!

Nymburk /ANKETA, FOTOGALERIE/ - Vážení čtenáři, i letos máte jedinečnou možnost vybrat nejkrásnější dívku, která se zúčastní finálového večera Miss Polabí 2017. Ten se uskuteční v neděli 21. května v poděbradském divadle Na Kovárně.