Poděbrady pouze s osmi hráči nestačily

Opava - Basketbalová Opava se dostává do formy. V sobotu si tým trenéra Davida Klapetka připsal třetí vítězství v řadě. Tentokrát si Slezané vyšlápli na oslabené Poděbrady, kterým citelně hlavně scházel jejich mozek Pavel Beneš.

6.2.2010

Z basketbalového utkání Poděbrady - Prostějov 90:83.Foto: FOTO: Deník/ Michal Bílek

Opava – Poděbrady 93:84

Domácí měli pekelný vstup do zápasu a svého soka odsoudili do role pouhých statistů. Hned prvním košem se chytil Daniel Douša a opavský stroj se rozjížděl. Po necelých třech minutách svítil na světelné tabuli stav 14:0. Až se poté se prosadil trojkou Hančár.

Opavští ale nadále pokračovali ve svém střeleckém koncertu, po trojce Blažka vedli 23:7. V té chvíli se zdálo, že Poděbrady hodí na palubovku ručník. Jenomže Středočeši nerezignovali, využili opavského výpadku v obraně a začali z náskoku pomalu ukrajovat.

Po prvním hracím období nakonec na ukazateli svítil stav 25:19, jednoznačně vyvíjející utkání tak začalo psát nový, dramatičtější děj.

Ve druhé čtvrtině se Opava nejdříve prezentovala dvěma trojkami, avšak Poděbrady dokázaly zareagovat. Páleník snížoval v ve 13. minutě na 31:27. Chyby ovšem vyráběl i soupeř, po špatné rozehrávce získal domácí klid Štec – 37:29.

Od tohoto okamžiku začali opavský tým kontrolovat dění na palubovce a výsledkem toho byl solidní jedenáctibodový náskok. Po poločasové přestávce hostující tým ukázal, že se s nepříznivým vývojem jen tak nesmíří. Během čtyř minut podstatnou část náskoku umazal.

Jenže poté nebyl pro kroky uznán koš Páleníkovi a naopak Opavští třikrát vystrčili drápky. Trefili se postupně Čarnecký, Šiřina a Šoška a Klapetkův soubor měl jedenáctibodový náskok zpátky.

Zajímavý okamžik přišel ve 28. minutě, kdy byl z lavičky vykázán za nesportovní chování trenér Poděbrad Michal Franěk. Po třech čtvrtinách vedli domácí 68:58.

Na začátku čtvrtého hracího období začaly Poděbrady znovu kousat, jmenovitě Castleberrym. Dotáhly se na šest bodů, naděje na zvrat u nich plápolala ale jen chvíli. Vítr z plachet jim vzal trojkou Marek Štec, který stejně jako ve středu odehrál skvělý zápas. Závěr si už domácí pohlídali a připsali si třetí vítězství v řadě.

„Viděli jsme bojovné utkání, kdy se Poděbrady nevzdaly v tom počtu, ve kterém jsme tady byly. Opava podala velmi koncentrovaný výkon, a my jsme nebyli schopni s výsledkem nic udělat,“ hodnotil zápas trenér Poděbrad Michal Franěk.

„Podařil se nám vstup do zápasu, soupeř snížil, možná to bylo dáno i střídáním, neboť jsme nechtěli polevit v tempu. Závěr jsme si již pohlídali,“ pochvaloval si trenér domácích David Klapetek.

Body: Štec 27, Šoška 18, Douša 14, Šiřina 11, Dygrýn 7, Blažek 7, Vaňák 5, Čarnecký 2, Novák 2 – Thomas 22, Páleník 22, Castleberry 22, Harčár 9, Vyoral 4, Kučera 3, Stria 2. Rozhodčí: Paulík, Vrážel, Kapl. Fauly: 24:18. TH: 18/23:14/27. Trojky: 9:6. Technická chyba: 28. trenér Michal Franěk. 5 chyb: 38. Blažek, 38. Douša. Diváci: 956. Čtvrtiny: 25:19, 46:35, 68:58. Nejlepší hráč: Marek Štec (Opava).

Autor: Roman Brhel

6.2.2010 VSTUP DO DISKUSE

Řidiči nechávají klíčky na kolech. Pro zloděje

Česká spisovatelka Hana Hindráková zakončila své turné autorského čtení v městské knihovně v Odoleně Vodě.
13

Spisovatelka Hana Hindráková: Na psaní mě baví toulat se v zákoutích fantazie

Nymburský mistr už piluje kádr, získal nejužitečnějšího Čecha sezony

Nymburk – Sotva utichly oslavy čtrnáctého mistrovského titulu, v basketbalovém Nymburku už myslí na příští sezonu. Novými přírůstky na soupisce budou Jaromír Bohačík a Hunter Mickelson, pokračovat má i Eugene Lawrence.