Poděbrady pouze s osmi hráči nestačily

Opava - Basketbalová Opava se dostává do formy. V sobotu si tým trenéra Davida Klapetka připsal třetí vítězství v řadě. Tentokrát si Slezané vyšlápli na oslabené Poděbrady, kterým citelně hlavně scházel jejich mozek Pavel Beneš.

6.2.2010

Z basketbalového utkání Poděbrady - Prostějov 90:83.Foto: FOTO: Deník/ Michal Bílek

Opava – Poděbrady 93:84

Domácí měli pekelný vstup do zápasu a svého soka odsoudili do role pouhých statistů. Hned prvním košem se chytil Daniel Douša a opavský stroj se rozjížděl. Po necelých třech minutách svítil na světelné tabuli stav 14:0. Až se poté se prosadil trojkou Hančár.

Opavští ale nadále pokračovali ve svém střeleckém koncertu, po trojce Blažka vedli 23:7. V té chvíli se zdálo, že Poděbrady hodí na palubovku ručník. Jenomže Středočeši nerezignovali, využili opavského výpadku v obraně a začali z náskoku pomalu ukrajovat.

Po prvním hracím období nakonec na ukazateli svítil stav 25:19, jednoznačně vyvíjející utkání tak začalo psát nový, dramatičtější děj.

Ve druhé čtvrtině se Opava nejdříve prezentovala dvěma trojkami, avšak Poděbrady dokázaly zareagovat. Páleník snížoval v ve 13. minutě na 31:27. Chyby ovšem vyráběl i soupeř, po špatné rozehrávce získal domácí klid Štec – 37:29.

Od tohoto okamžiku začali opavský tým kontrolovat dění na palubovce a výsledkem toho byl solidní jedenáctibodový náskok. Po poločasové přestávce hostující tým ukázal, že se s nepříznivým vývojem jen tak nesmíří. Během čtyř minut podstatnou část náskoku umazal.

Jenže poté nebyl pro kroky uznán koš Páleníkovi a naopak Opavští třikrát vystrčili drápky. Trefili se postupně Čarnecký, Šiřina a Šoška a Klapetkův soubor měl jedenáctibodový náskok zpátky.

Zajímavý okamžik přišel ve 28. minutě, kdy byl z lavičky vykázán za nesportovní chování trenér Poděbrad Michal Franěk. Po třech čtvrtinách vedli domácí 68:58.

Na začátku čtvrtého hracího období začaly Poděbrady znovu kousat, jmenovitě Castleberrym. Dotáhly se na šest bodů, naděje na zvrat u nich plápolala ale jen chvíli. Vítr z plachet jim vzal trojkou Marek Štec, který stejně jako ve středu odehrál skvělý zápas. Závěr si už domácí pohlídali a připsali si třetí vítězství v řadě.

„Viděli jsme bojovné utkání, kdy se Poděbrady nevzdaly v tom počtu, ve kterém jsme tady byly. Opava podala velmi koncentrovaný výkon, a my jsme nebyli schopni s výsledkem nic udělat,“ hodnotil zápas trenér Poděbrad Michal Franěk.

„Podařil se nám vstup do zápasu, soupeř snížil, možná to bylo dáno i střídáním, neboť jsme nechtěli polevit v tempu. Závěr jsme si již pohlídali,“ pochvaloval si trenér domácích David Klapetek.

Body: Štec 27, Šoška 18, Douša 14, Šiřina 11, Dygrýn 7, Blažek 7, Vaňák 5, Čarnecký 2, Novák 2 – Thomas 22, Páleník 22, Castleberry 22, Harčár 9, Vyoral 4, Kučera 3, Stria 2. Rozhodčí: Paulík, Vrážel, Kapl. Fauly: 24:18. TH: 18/23:14/27. Trojky: 9:6. Technická chyba: 28. trenér Michal Franěk. 5 chyb: 38. Blažek, 38. Douša. Diváci: 956. Čtvrtiny: 25:19, 46:35, 68:58. Nejlepší hráč: Marek Štec (Opava).

Autor: Roman Brhel

6.2.2010 VSTUP DO DISKUSE

Ceny pohonných hmot ve středních Čechách opět klesly

Skupina Elán – Jožo Ráž, Vašo Patejdl a Jano Baláž.

Zámek Loučeň přivítá legendární Elán

Kontroly topenišť. Co budou v našich domácnostech úředníci prověřovat příště?

Zatímco o prospěchu kotlíkových dotací pro lepší ovzduší většina respondentů nepochybuje, kontroly topenišť, například po udání sousedů, stále vzbuzují negativní reakce.

Středočeským sportovcem roku je Prokopová, Barák je Hvězdou Deníku

Mladá Boleslav – Ve svém sportovním odvětví nemá konkurenci. A zdaleka nejen v Česku. Teď si k nejrůznějším vavřínům, které i přes poměrně mladý věk posbírala, přidala jeden nový. Rakovnická minigolfistka Olivia Prokopová byla na slavnostním vyhlášení korunována Nejúspěšnějším sportovcem Středočeského kraje za rok 2016.

Jakub Novák uspěl v krajské soutěži automechaniků

Nymburk – Krásné druhé místo v krajské soutěži mladých automechaniků v Čáslavi získal student třetího ročníku SOŠ a SOU Nymburk Jakub Novák. Tohoto výsledku dosáhl v konkurenci 13 automechaniků ze Středočeského kraje.

Takhle parádně to asi dlouho netrefím, usmíval se Grospič

Poděbrady /ROZHOVOR/ – Utkání si užíval stejně jako všichni jeho aktéři. Fotbalový útočník Bohemie Poděbrady MARTIN GROSPIČ rozhodl utkání krajské I.A třídy ve Velimi, které přímým přenosem vysílala Česká televize. Poděbradský snajpr dal druhý gól svého mužstva a díky tomu Poděbrady u soupeře vyhrály 2:1. „Užíval jsem si to hrozně moc," byl po sledovaném zápase spokojený autor vítězné trefy.