Nymburk vyhrál na palubovce Opavy o 18 bodů

Opava - Basketbalisté Nymburka potvrdili svoji suverenitu i v 9. kole nejvyšší soutěže Mattoni NBL. Vyhráli totiž na palubovce Opavy.

6.11.2008

Ilustrační fotoFoto: Tomáš Laš

Opava - Nymburk 77:95

Opava sehrála s Nymburkem dobrou partii. Dokonce po prvních deseti minutách zápasu vedla o tři body.

Nymburku se povedla druhá čtvrtina, kterou vyhrál o dvanáct bodů. Ve druhém poločase svůj náskok už jenom zvyšoval. Po dvoubodovém koši Nečase ve 25. minutě vedl už o 21 bodů. Domácí se ještě přiblížili na 12 bodů, v poklidném závěru si ale už Nymburk výhru pohlídal.

Zápas vyšel Radku Nečasovi. Ten si za 20 minut, které odehrál, připsal 8 doskoků a 12 bodů. „Pokud bude Opava hrát celou sezonu jako dnes, nemusí se obávat o konečné umístění,“ složil soupeři poklonu kouč Nymburka Muli Katzurin. „Naši hráči nevěřili, že mohou hrát s Nymburkem vyrovnaný zápas. Proto jsme prohráli,“ řekl trenér domácích David Klapetek.

Body: Štec 18, Šoška 12, Hrubý 11, Dygrýn 10, Čarnecký 10, Pumprla 9, Czudek 4, Hutňan 3 - Gray 20, Jagodnik 17, Sokolovský 14, Nečas 12, Benda 10, Tomaszek 6, Křemen 5, Chán 4, Schilb 4, Venta 3.Trojky: 23/8 - 23/9. TH: 20/13 - 17/14. Doskoky: 23:30. Chyby: 18:21. Rozhodčí: Paulík, Holubek, Kapaňa. Diváci: 1203. Nejlepší hráč: Radek Nečas. Čtvrtiny: 24:21, 16:28, 19:23, 18:23.

Autor: Tomáš Koníček

6.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Nymburské Gymnázium Bohumila Hrabala se zapojilo i letos do mezinárodního projektu EDISON.
19

OBRAZEM: Projekt EDISON učí studenty toleranci

Příběh legendární výsadkové operační skupiny Silver A znovu ožil v neděli v Senicích. Pietní a vzpomínková slavnost Pocta statečným připomněla 75. výročí úspěšného působení skupiny v okupované vlasti, ale bohužel i její tragický konec.
24

OBRAZEM: Vzpomněli na výsadkovou skupinu Silver A

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

Na tábor už se těší skauti z nymburského Krahujce

Nymburk - Týmová spolupráce, zručnost, samostatnost, to vše jsou vlastnosti, které u dětí rozvíjejí tradiční skautské tábory. Nezbytnou součástí je pobyt v přírodě, kde děti stráví celých čtrnáct dní. Na tradiční skautské tábory vyjedou i letos oddíly nymburského skautského střediska Krahujec.

Filmaři točí v našem regionu scény z války i pohádky

Nymbursko /FOTOGALERIE/ - Zahraniční i české filmové a televizní produkce mají zažité lokality, ve kterých vždy najdou potřebné kulisy ke svým filmovým scénám. A to bez ohledu na dobu, ve které se děj odehrává. Například bývalé vojenské prostory u Milovic se často objeví ve válečných scénách, nedávno se na tomto místě točila i bitva z dob povstání sedláků. Mělnická nemocnice se zase stala kulisou pro příběh o lásce, který nese název Májová romance doktora Mráze. Boleslavská věznice si zahrála v americkém velkofilmu Mission Impossible: Ghost Protocol, nebo dramatu Lidice.

OBRAZEM: Dechovka přilákala na kolonádu i mladé

Poděbrady - První ročník festivalu dechové hudby s názvem Hudbou k srdcím se konal na poděbradské kolonádě. Zahajovací koncert patřil těm nejpovolanějším, Městské hudbě Františka Kmocha z Kolína.