Nymburk vyhrál na palubovce Opavy o 18 bodů

Opava - Basketbalisté Nymburka potvrdili svoji suverenitu i v 9. kole nejvyšší soutěže Mattoni NBL. Vyhráli totiž na palubovce Opavy.

6.11.2008

Ilustrační fotoFoto: Tomáš Laš

Opava - Nymburk 77:95

Opava sehrála s Nymburkem dobrou partii. Dokonce po prvních deseti minutách zápasu vedla o tři body.

Nymburku se povedla druhá čtvrtina, kterou vyhrál o dvanáct bodů. Ve druhém poločase svůj náskok už jenom zvyšoval. Po dvoubodovém koši Nečase ve 25. minutě vedl už o 21 bodů. Domácí se ještě přiblížili na 12 bodů, v poklidném závěru si ale už Nymburk výhru pohlídal.

Zápas vyšel Radku Nečasovi. Ten si za 20 minut, které odehrál, připsal 8 doskoků a 12 bodů. „Pokud bude Opava hrát celou sezonu jako dnes, nemusí se obávat o konečné umístění,“ složil soupeři poklonu kouč Nymburka Muli Katzurin. „Naši hráči nevěřili, že mohou hrát s Nymburkem vyrovnaný zápas. Proto jsme prohráli,“ řekl trenér domácích David Klapetek.

Body: Štec 18, Šoška 12, Hrubý 11, Dygrýn 10, Čarnecký 10, Pumprla 9, Czudek 4, Hutňan 3 - Gray 20, Jagodnik 17, Sokolovský 14, Nečas 12, Benda 10, Tomaszek 6, Křemen 5, Chán 4, Schilb 4, Venta 3.Trojky: 23/8 - 23/9. TH: 20/13 - 17/14. Doskoky: 23:30. Chyby: 18:21. Rozhodčí: Paulík, Holubek, Kapaňa. Diváci: 1203. Nejlepší hráč: Radek Nečas. Čtvrtiny: 24:21, 16:28, 19:23, 18:23.

Autor: Tomáš Koníček