Bitva s Novým Jičínem: Nymburk svému soupeři porážku ze třetího kola oplatil

NYMBURK - Basketbalisté Nymburka vrátili ve 14. kole nejvyšší soutěže Mattoni NBL Novému Jičínu porážku ze třetího kola.

3.12.2007

Ilustrační fotoFoto: Tomáš Laš

Nymburk – Nový Jičín 93:79

Hráči z Nového Jičína přijeli do Nymburka bez dvou křídelních hráčů. Trenér Choleva tak musel točit pouze 8 hráčů. Vrásky mu určitě udělalo i brzké vyfaulování Pelikána, který strávil na palubovce jen 13 minut a hlavně Šošky, kterém k získání pěti faulů stačilo sedm minut a pět vteřin.

V domácím týmu si zápasu dosytnosti užil Blake Schilb. Třicet pět minut, které strávil na palubovce, je druhý nejdelší čas při jeho působení v Nymburce (36:51 odehrál v Novém Jičíně) a zdá se, že se stává specialistou na zápasy proti Novému Jičínu. Stejně tak jako v prvním zápase proti Geofinu dal Blake 14 bodů. Tentokrát k tomu přidal i dobrou aktivitu pod oběma koši. Dokázal se prosadit třikrát pod košem soupeře a sedmkrát pod vlastním a díky tomu si připsal svůj první double-double v české lize. Pěkně jsou i jeho čtyři asistence, dva získané míče a žádný ztracený.

Standardní zápas odehrál Rančík, který svých dvacet bodů vcelku rovnoměrně rozdělil mezi střelbu z perimetru, za dva body a trestné hody. Solidní zápas odehrál také Arthur Lee.

Domácí nezačali podle představ a hosté vedli 5:0. Hra Nymburka v obraně nebyla důsledná a ani nasazení nebylo takové, na jaké jsou diváci zvyklí z poháru ULEB.

Do vedení se Nymburk dostal až v 8. minutě, když Blake Schilb proměnil svůj první trojkový pokus. Přesto to nebylo definitivní. Na začátku třetí čtvrtiny totiž hosté znovu vedli. Až pak se domácí do Novojičínských „zakousli“. Vytáhli obranu pod koš Nového Jičína a rozehrávka hostů začala hodně skřípat. Čtyři ztracené míče během minuty a půl byla voda na nymburský mlýn. Každou ztrátu míče domácí potrestali minimálně dvěma body a dosáhli tak důležitého náskoku, který si udrželi až do konce zápasu.

Body: Rančík 20, Schilb 14, Lee 13, Benda 10, Sokolovský 9, Slezák 7, Beneš 6, Mack 6, Chán 3, Křemen 3, Nečas 2 - Sarovic 20, Chapman 16, Štec 15, Gavlák 12, Venta 7, McMillian 4, Pelikán 3, Šoška 2. Trojky: 19/9 - 20/9. TH: 22/20 - 15/10. Doskoky: 31:30. Chyby: 17:20. Pět chyb: 26. Pelikán, 37. Šoška (oba NJ). Rozhodčí: V. Lukeš, Vrážel, Galajda. Diváků: 450. Čtvrtiny: 25:20, 21:24, 25:13, 22:22.

3.12.2007 VSTUP DO DISKUSE

Okoř 2017. Eddie Stoilow
58

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Už po osmnácté se konalo na kolbišti Pod Hůrou Semické derby koňských spřežení.
36

OBRAZEM: Koňská spřežení se sjela do Semic

Odehrál se 4. ročník festivalu Rock of Sadská

Nymbursko /FOTOGALERIE/ - Hudební festival Rock of Sadská rozjel u jezera rockovou smršť v pátek v 17 hodin a pokračoval v sobotu od 12 hodin. Hlavní hvězdou byl letos newyorský Pro-Pain, ale i řada dalších zahraničních jmen stála za to, například Ost+Front, Parasite Inc. nebo Voice of Ruin.

OBRAZEM: Labe zažilo paddleboarding

Nymburk – Zažít zábavu a přilákat lidi k vodě byl cíl pořadatelů sobotní soutěže v paddleboardingu, která se konala na Labi v areálu Vesláku.

OBRAZEM: Zdeněk Troška po roce opět diktoval

Přerov nad Labem - Skanzen v pohádkách Zdeňka Trošky je už tradiční srpnová akce, kterou připravuje k radosti stovek nadšených dětí i dospělých Polabské muzeum. Před desátou hodinou v sobotu dopoledne stála k pokladně u vstupu do skanzenu dlouhá fronta.

Cyklistická šampionka prožila krásné dny volna. Bez kola!

Mladá Boleslav – Tahle rodina si život bez sportu neumí představit. Přesněji řečeno život bez kola.