AKTUALIZOVÁNO, FOTO: Nymburk splnil povinnost, porazil doma Opavu

Nymburk - Ve 20. kole Mattoni NBL porazil Nymburk na domácí palubovce Opavu a spravil si tak chuť po úterní porážce v hale Děčína.

3.1.2009

Z utkání Mattoni NBL Nymburk - Opava (91:60).Foto: DENÍK/Michal Bílek

Nymburk – Opava 91:60 (16:12, 54:20, 75:42)

Utkání rozhodl drtivý nástup nymburských basketbalistů do druhé čtvrtiny, to, co se dělo v nymburské hale mezi 11. a 18. minutou, nelze nazvat jinak než totálním basketbalovým masakrem. Domácí basketbalisté dokázali tento úsek hry vyhrát 33:1!!! Dalo by se říct, že poté už se zápas dohrával jen z povinnosti.

Domácím konečně začala fungovat jejich obávaná obrana a hosté v útoku zakončovali z nepřipravených pozic. „Dnes jsme ukázali, co v nás je, zlepšili jsme hru v obraně s tím, že jsme si dokázali vypomáhat, pro tým pracovalo všech pět hráčů, což je důležité.“ řekl k utkání domácí pivot Radek Nečas.

Nymburští trenéři prostřídávali všechny hráče a mohli tak šetřit hodně vytěžované opory pro nadcházející eurocupové utkání, které odehrají v úterý v Černé Hoře s domácí Podgoricou. Toho dokázali využít Slezané a po zbytek zápasu byli Nymburským rovnocenným soupeřem. „Nedokázali jsme udržet koncentraci po celých čtyřicet minut, ale to se v utkání, ve kterém vedete už o 35 bodů, stává. Pro nás je nyní důležitý zápas v Podgorici, tam musíme ukázat naši zlepšenou obranu a spolupráci všech hráčů po celé utkání.“ uzavřel hodnocení Nečas.

Body: Benda 18, Sokolovský 16, Gray 12, Nečas 12, Slezák 11, Jagodnik 8, Venta 5, Lee 4, Schilb 3, Chán 2 - Blažek 16, Pumprla 14, Hrubý 12, Hutňan 7, Remeš 5, Čarnecký 3, Šiřina 3. Rozhodčí: Hartig, Lukeš, Kučera. Trestné hody: 23/16 – 29/22. Trojky: 29/11 – 15/4. Fauly: 27 – 23. Diváci: 850. Nejlepší hráč: Benda Petr. Čtvrtiny: 16:12, 38:8, 21:22, 16:18.

Zmrazit houby? Ano, ale nakrátko, radí hygienici

Praha – Možná s tak trochu babičkovskou radou se v pátek obrátili na veřejnost pražští hygienici.

Na železničních tratích na cestující čekají výluky

Kolínsko – Prázdniny jsou v plném proudu a spoustu lidí volí jako dopravní prostředek za svými prázdninovými toulkami vlak.

OBRAZEM: Hrabalovská výstava láká do pivovaru

Nymburk - Bohumil Hrabal byl Maďar, který náhodou psal česky. To s nadsázkou tvrdí skupina maďarských umělců nazvaná Kruh přátel Černého vola, která si klasika české literatury neodmyslitelně spjatého s Nymburkem oblíbila natolik, že tvoří v jeho duchu. A nejen literární dílka. Obrazy, plastiky, sochy, zajímavé objekty. To vše je nyní až do 26. srpna k vidění ve sladovně pivovaru, kam zmíněná skupina umělců přijela instalovat svoji výstavu nazvanou Momentky z Hrabalovy galaxie.

AUTOMIX.CZ

Toužíte po klasické škodovce? Na prodej jich je řada. Tyhle jsou nejzajímavější

Aut mladoboleslavské značky se na české inzerci povalují přímo hordy, v drtivé většině případů jde ale o běžné modely moderní éry. Co když ale sháníte škodováckou klasiku? I v tomhle případě je bohatý výběr.