PROSTĚJOV – NYMBURK  71:96

Domácí byli naposledy ve vedení v polovině první čtvrtiny za stavu 11:9. Od té doby dokázali ve dvou případech pouze vyrovnat. V prvním poločase se Prostějov dopouštěl mnoha nevynucených ztrát, hosté si naopak velice dobře hlídali obranný doskok.

Úvod druhé čtvrtiny byl trochu neurovnaný, několik nepovedených střel na obou stranách stálo za pomalu přibývajícím skóre. Teprve ve 14. minutě se díky trojkám Palyzy a Efevberhy trochu voda ve stojatém rybníku promíchala – 22:31. Hosté se pak ujali dvouciferného vedení. Postupem času na koš Prostějova vyslali ještě dvě trojky a domácí ztratili půdu pod nohama úplně.

Ten hlavní zážitek se však teprve chystal. Minutu a půl před koncem nahrál při nymburském útoku Carter na rozjetou lokomotivu s číslem 41 na zádech. Drew Naymick pak prolétl jak Pendolino vymezeným územím a zarazil míč do koše. Šrouby držící konstrukce koše se možná klepou ještě teď.

V posledních čtyřech minutách zápasu si domácí diváci možná museli promnout oči, jestli se jim na palubovce nezměnil sport a že místo košíkářských mužů nehrají prostějovské volejbalistky. Dvě smeče Vojty Hrubana a jedna Pomikálka daly utkání exhibiční ráz. Především první Hrubana po rychlé akci na trase Naymick – Carter – Hruban  byla učebnicovou ukázkou rychlého protiútoku.