VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MIROSLAV JILEMNICKÝ

Miroslav Jilemnický / Nymburský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Pivovar chystá várku z vlastního chmele a cyklozavírák

Nymburk – Postřižinský pivovar hýří aktivitou i na konci letní sezony. Získal významná ocenění na vysoce ceněné degustaci odborníků na Dočesné v Žatci. 

KRIMI MIX: Nehoda stíhala nehodu

Nymbursko - Přinášíme výběr krimi zpráv z Nymburska.

OBRAZEM: Na burze práce sháněli skláře i policisty

Nymburk - Opět po roce se otevřely dveře burzy práce konané v nymburském Obecním domě. Více než dvacítka zaměstnavatelů nabízela práci v různých oborech. Nechyběli náboráři z policie či jiřické vězeňské služby. Hledají se také skláři, dělníci do nymburského Niehoffu či do Poděbradských mlékáren a skláren. „Na místě jsme zprostředkovali jednomu zájemci možnost získání řidičského průkazu skupiny D, aby se následně mohl stát řidičem autobusu,“ řekl Miloš Kozák z nymburského Úřadu práce. Tento úřad celou burzu ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou pořádá. 

KRIMI MIX: V lese narazil na nebezpečnou minu

Nymbursko - Přinášíme výběr krimi zpráv z Nymburska.

Houbaři, pozor! Nemocnice hlásí otravy z hub

Nymburk /ANKETA/ – „Interní ambulance nymburské nemocnice je každoročně mezi prvními, kdo zjistí, že houby konečně rostou.“ To říká s trochou nadsázky lékařka zmíněného oddělení Šárka Klimešová.

Malý kruhák na Jiřího náměstí nevyroste

Poděbrady – Hlasování o nejnebezpečnější křižovatku ve městě nepřineslo ze strany radnice téměř žádnou odezvu. Místní určili, že nejhorším místem v dopravě je samotné centrum, tedy křižovatka na Jiřího náměstí.

Dětské hřiště u Labe vybudují ještě letos

Poděbrady, Nymburk – Skluzavka, prolézačky, sítě, ale i malovací tabule z vodovzdorné překližky. To všechno jsou prvky, které by se během pár týdnů měly objevit na novém dětském hřišti. Vyrůst má na břehu Labe mezi pivovarem a Říční ulicí.

Milovická škola usiluje o titul Stavba roku

Milovice – Největší základní škola v republice soutěží mezi 13 projekty, zatím je na 4. místě.

AKTUALIZOVÁNO

Sedmnáctiletá dívka z Poděbrad byla nalezena

Poděbrady - Sedmnáctiletá Barbora, po které od úterý pátrali policisté, byla v pořádku nalezena.

OBRAZEM: Topoly už cyklostezku neohrožují

Nymburk - Kritická situace z léta, kdy na pravobřežní cyklostezce podél Labe při každém zafoukání větru padaly mnohdy silné větve a ohrožovaly cyklisty, bruslaře i chodce, by měla být vyřešena. Ještě před koncem prázdnin se radní sešli na mimořádném zasedání a vybrali firmu, která měla ihned začít konat. 

V nymburském bunkru budou žít pod zemí ryby

Nymburk /FOTOGALERIE/ – Protiatomový kryt, který byl donedávna ukryt na zarostlé louce za nymburským hřbitovem, čeká zásadní proměna. Podnikatel Bohuslav Škoda si prostory pronajal od města pro svůj projekt akvaponie. Místo komunistických papalášů, kterým byl původně bunkr v dobách nebezpečí určen, budou v jeho útrobách pod zemí žít ryby a růst saláty nebo rajčata. Jde o trvale udržitelný ekologický systém, který by měl při ohrožení zajistit přežití desítek lidí až na deset let, aniž by bunkr museli opustit.

Startuje hokejová liga, lákadlem bude hráč z Las Vegas

Nymburk – Už v sobotu mohou fanoušci nymburských hokejistů poprvé zamířit do ochozů místního stadionu. V rámci prvního kola přijede tým ze Žďáru nad Sázavou.

Muži přestalo bít srdce, začal boj o život

Poděbrady – Drama, ve kterém šlo o život. Místo: cyklostezka nedaleko poděbradského Tesca. Doba: úterý 16.13 hodin. Aktéři: náhodní kolemjdoucí, dvě policejní hlídky a rychlá záchranná služba z Městce Králové.

Mišík přijme medaili přímo při koncertu

Nymburk - Mimořádná dvoudenní akce se koná tento týden na bývalém fotbalovém hřišti Polabanu. Půjde především o hudební poctu Vladimíru Mišíkovi, který je právě s Nymburkem neodmyslitelně spojen. Hudebně v tomto městě začínal. Navíc se letos dožívá 70 let a městské vyznamenání mu chce přímo na pódiu udělit starosta Pavel Fojtík.

Pozor na kola! Kradou se i ze zahrad u domů

Nymbursko – Nymburský region je vyhlášený obrovským počtem cyklistů a je vyhledávaným místem pro cyklovýlety. S tím ovšem souvisí i větší riziko krádeže kola. To se opět naplno projevilo v posledních dnech, kdy měli zloději napilno.

Nový útok na peníze seniorů: po telefonu!

Nymbursko – Není to úplná novinka, už před pár lety se objevily jednotlivé případy. V současné době se však proměnila v epidemii a organizovaní podvodníci se snaží okrást seniory po desítkách v celé republice.

Dívka bude mít po pádu trvalé následky

Poděbrady, Praha – Šestnáctiletá dívka, po jejímž pádu z okna internátu hotelové školy v Poděbradech zasahoval vrtulník, bude mít podle dostupných informací trvalé následky. V bezprostředním ohrožení života není.

OBRAZEM: V Byšičkách odhalili desku Cimrmanovi

Byšičky - Více než rok připravovali organizátoři slavnosti, při nichž si v malebné obci zakončené kruhovou návsí letos připomínají 300 let existence. Řeč je o Byšičkách, kde se o víkendu děly velké věci. Požehnat obci přijel i kardinál Dominik Duka. 

Chovatelé předvedli krásné ušáky i drůbež

Lysá nad Labem /FOTOGALERIE/ – Kokrhání, šum holubích křídel i typické hrdelní zvuky kachen. To vše naplnilo výstavní haly v Lysé nad Labem, kde se konala celostátní výstava mláďat králíků, holubů a drůbeže.

Novou dráhu pro terénní cyklisty otevřeli v Poděbradech

Poděbrady /FOTOGALERIE/ – Malí i velcí mohou užívat novou terénní trať určenou pro cyklisty. Takzvaný dirtpark slavnostně za přítomnosti vedení města otevřeli v pátek odpoledne v ulici Na Hrázi v blízkosti fotbalového hřiště na Jiskře.

Nový druh jiřiny pokřtil Aleš Cibulka

Sloveč /OBRAZEM/ – Tobogan. Tak se jmenuje letošní speciálně vyšlechtěný druh jiřiny. Název dostal po nejstarším rozhlasovém pořadu v Evropě, který uvádí moderátor Aleš Cibulka. Ten se také v sobotu ujal slavnostního křestu. „Jiřina jako květina obecně nevoní. Já mohu říci, že tato jediná voní. Protože byla pokřtěna poprvé už dopoledne v místní hospodě, odkud jsme dnešní Tobogan vysílali živě. Je zlitá šampusem, takže má šampusovou vůni,“ řekl při odpoledním křtu v zahradnictví Dahlia známý moderátor.

Nymburk posedmé otevřel nepřístupné památky

Nymburk /OBRAZEM/ - Už posedmé se Nymburk připojil k tradiční akci Dny evropského dědictví a otevřel několik jinak nepřístupných památek. Kromě obvyklých lokalit, jako je Staré děkanství a věž Kaplanka, mlýn Bašta v Drahelicích, nebo kaple svatého Jana Nepomuckého i letos vedení radnice připravilo několik novinek.

Dívka skočila, nebo vypadla z okna internátu

Poděbrady – Tři dny po začátku školního roku musí na hotelové škole v Poděbradech řešit případ šestnáctileté studentky. Ta ve čtvrtek před sedmou hodinou večer skončila pod okny internátu školy, kterým je hotel Junior na náměstí 5. května. Zatím není jasné, zda dívka ze čtvrtého, tedy nejvyššího patra budovy vypadla, nebo úmyslně skočila. Nebo zda jí dokonce někdo strčil. 

U Milovic se objevily mravenčí zahrádky

Milovice - „Bylo to jako najít pod stromečkem toužebně očekávaný dárek, protože dosud jsme o mravenčích zahrádkách, jako o typickém fenoménu pastevní krajiny, pouze mluvili.“

OBRAZEM: Policisté ze šesti zemí cvičili v depu zásahy

Nymburk /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Na kolejích před vagónem sedí proti sobě zhruba po deseti mladí lidé a řvou ze všech sil. Jedna skupina křičí: „Se šípkovou!“ Druhá odpovídá: „Se zelím“. Po chvíli se na místě objeví rumunští a bulharští policisté a bránící se mládež pomocí chvatů dostávají mimo kolejiště.

Stavba hypermarketu čeká na souhlas města

Poděbrady – Už několik měsíců se hovoří o tom, že z řetězců chtějících stavět v lázeňském městě svůj hypermarket má k cíli nejblíže Billa na Žižkově. Stejnou dobu se ale nic neděje. Kde je problém? A jak situace vypadá nyní?

KRÁTCE: Muž vyhrožoval, že se zastřelí

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Žebrající bezdomovce u školy město vyhání

Nymburk – Přinejmenším od začátku letošního roku řeší město, obyvatelé ulice V Kolonii, ale i žáci místního učiliště a střední školy situaci s bezdomovci. Ti se usídlili v křovinách kolem jehličnanu na zeleném plácku hned vedle školy a podle svědectví několika lidí obtěžovali kolemjdoucí včetně školáků žebráním peněz a jídla.

Vítání prvňáčků: hlavně to tu přežij!

Nymburk /FOTOGALERIE/ – Po půl osmé ráno. Přes nymburské náměstí kráčí prvňáček, za ruku se drží maminky. Smutně pokukuje po posvícenských atrakcích a hlavně jakoby v letu zaražených opuštěných labutích. Ještě včera se točil a houpal. Byly prázdniny. Bylo posvícení a léto. Dneska už je podzim a poprvé v životě škola. Ach jo! Hluboký povzdech má vepsaný v malém obličeji.

Přestavba nymburského bazénu se blíží

Nymburk /VIZUALIZACE/ – O kousek blíž se posunuly práce na přípravě přestavby nymburského bazénu za sto milionů korun. Architekti odeslali projektovou dokumentaci k vyjádření dotčeným orgánům, aby město získalo územní rozhodnutí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení