VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MILENA KREJSOVÁ

Milena Krejsová / Nymburský deník

Adresa: Nymburk, Palackého třída 78/40

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Letošní sklizeň: kukuřice výborná, obilí na průměru

Nymbursko - Přes dvě třetiny zrna už mají zemědělci na Nymbursku pod střechou. Moc radosti z letošní sklizně obilí však nemají. Především ti, kteří zaseli jarní ječmen.

Policie vysvětlovala situaci na technoparty

Poděbrady /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Kolem šesti tisíc technařů, stovky aut, nesnesitelný hluk v obcích a zablokovaná silnice z Poděbrad na Kolín i dálnice D11. Tak to vypadalo minulý víkend u Osečku, kde se na louce konala nelegální technoparty. Tisíce lidí z okolních obcí včetně Poděbrad měly kvůli obrovskému hluku dvě bezesné noci. Setkání příznivců techna skončilo až v neděli kolem poledne. Mnozí z obyvatel nechápali, proč policie nezasáhla a nechala další auta najíždět na louku.

V Londýně budou mít fasádu z Nymburka

Nymburk /ROZHOVOR/ – Mnoho lidí ani netuší, že v Nymburce existuje firma, která proniká svými aktivitami do Evropy. Jde o firmu Nevšímal, vyrábějící lehké obvodové pláště, která aktuálně dodává fasádu na projekt do Londýna. Zatím největší její zakázkou je stavba v Bratislavě, která má výměru téměř čtyřicet tisíc metrů čtverečních. Firmu vede Petr Nevšímal, který má velmi moderní názory na podnikání. Podělil se o ně s Nymburským deníkem.

Vlakové nádraží i prostor před ním čekají velké změny

Nymburk - Lidé z nymburského sídliště a dalších čtvrtí, dojíždějící do práce vlakem, postrádají u nádraží parkovací plochu. Auta, jimiž se tam dopravují, nechávají v okolních ulicích. A rezidenti, kteří pak nemají přes den kde zaparkovat, jsou naštvaní.

Dovolená v Egyptě? Turisté z Nymburska strach nemají

Nymbursko /ANKETA/ – Turisté nemají strach odletět na dovolenou do Egypta ani po tragédii v Hurghadě, po které zemřela napadená Češka. Většinou si však vybírají klidnější místa.

OBRAZEM: Nový Relax park využívají hlavně děti

Milovice - Děti i dospělí mohou nově využívat Relax park v Milovicích. Nachází se ve Slepé ulici nedaleko hlavní Armádní ulice v části Mladá. Plochu, na které se nachází in-line dráha, stůl na stolní tenis, odrazová stěna na trénování tenisu, lanová pyramida, gymnastická sestava, houpačka, dětská lezecká stěna a dřevěný vláček s vagónky využívají hlavně děti. Prostor je neoplocený a o prázdninách je přístupný od 8 do 22 hodin.

Horáček a Drahoš hledají podporu i na Nymbursku

Nymbursko /ANKETA/ - Kandidáti na českého prezidenta mají před sebou posledních pár týdnů, kdy mohou sbírat na podpisové archy co nejvíce hlasů na svou podporu. Aby se mohli ucházet o nejvyšší post v zemi, potřebují jich padesát tisíc.

V Milovicích by se mohly vyrábět letecké motory

Milovice - Kolem pěti set pracovních míst by mohlo vzniknout v bývalém vojenském prostoru v Milovicích. Pokud si tuto lokalitu vybere pro své aktivity společnost GE Aviation Czech, přední světový výrobce proudových, turbovrtulových a turbohřídelových motorů, dílů a integrovaných systémů pro komerční, vojenské, obchodní a obecné letectví. Její zástupci podepsali se Středočeským krajem dohodu o spolupráci.

V Nymburce bude možné platit parkovné mobilem

Nymburk /ANKETA/ - S parkováním zdarma v centru Nymburka bude od září konec. Řidiči se musí připravit na to, že ve všední dny od 6 do 18 hodin a v sobotu od 6 do 12 hodin budou muset zaplatit.

Pouliční festival KafíčkoTEK odstartuje v pátek

Poděbrady – Poslední červencový víkend bude v poděbradské ulici Na Valech patřit hudbě všech žánrů. Pod taktovkou Pedro Dickcheese Soundsystem Production a kavárny Kafíčko tu od pátku 28. do neděle 30. července proběhne 5. ročník pouličního hudebního festivalu KafíčkoTEK.

FOTO: Po Poděbradech chodí Bílá paní

Poděbrady - Podobně jako v minulých letech se i letos v létě zjevuje v Poděbradech Bílá paní.

Přemnožení divočáci řádí v létě v lesích i na polích

Nymbursko - Na Moravě bylo nalezeno už devadesát uhynulých prasat, většinu z nich přitom zabil africký mor prasat. Mezi chovateli panuje napjatá atmosféra.V případě rozšíření nákazy totiž hrozí uhynutí nebo vybíjení celých chovů. Myslivci na Nymbursku ale žádná zvláštní opatření nepřipravují.

OBRAZEM: Zrakově postižení cyklisté mají v Poděbradech soustředění

Poděbrady - Soustředění zrakově postižených cyklistů na dvojkolech v Poděbradech začalo v neděli první jízdou po Nymbursku. Pořádá jej Odbor zrakově postižených při SK Slavia Praha pro čtyřicet účastníků. V tomto týdnu tak mohou lidé na silnicích potkat skupinu šestnácti dvojkol. Jako vodič jede vždy zdravý cyklista. 

OBRAZEM: Festival vyvrcholil koncertem legendy Ivana Hajniše

Veleliby - Undergroundový festival s názvem Aby radost nezmizela se konal ve Velelibech. Příznivci této "druhé kultury" se sešli na zahradě hospody U dvou přátel, aby si vyslechli zajímavá vystoupení například kapel Oliverova dálka, Hally Belly, Aktuální diagnóza, Bobeš & Band, Ahoj moře nebo Vítek skřítek Eliáš. 

OBRAZEM: Velenkiáda neboli Hasičský sedmiboj se konala ve Velence

Velenka - Neobyčejného klání, při kterém hasičská družstva zdolávají velmi netradiční disciplíny, se zúčastnilo celkem deset družstev dobrovolných hasičů nejen z Nymburska, ale například i z pražských Satalic. Cílem už osmé akce bylo nejen si zasportovat, ale hlavně se pobavit. Hasiči zdolávali například „obrácený“ požární útok, při kterém se mohlo stát, že místo nasátí z nádrže do hadic utíkala voda druhou stranou, museli se strefit mincí do nádoby pod vodou, stavěli věž z pneumatik nebo plnili balónky a absolvovali pivní štafetu. 

Vězni v Jiřicích mají šanci získat vzdělání

Jiřice – Jiřická věznice je zřejmě jediná v Česku, která nabízí vězňům možnost získání certifikovaného vzdělání. Mohou se stát například včelaři, chovateli ovcí a koz nebo sadaři.

FOTO: Děti v Poděbradech hýbou kostrami

Poděbrady - Šestadvacet dětí z Poděbrad tráví tento týden na příměstském táboře s názvem Hejbni kostrou, který pro ně připravil Dům dětí a mládeže Symfonie. 

Chirurgie nabídne po létu pacientům větší pohodlí

Nymburk - Větší pohodlí v koupelnách i na toaletách v podobě protiskluzové dlažby, modernějších sprchových koutů a umyvadel s novými bateriemi i záchodů čeká na sklonku léta pacienty chirurgického oddělení nymburské nemocnice. V době prázdninového provozu, kdy se jako každý rok zavřelo kvůli dovoleným zaměstnanců přízemí chirurgie v pavilonu A, pokračuje rekonstrukce.

FOTO: Hasičky z Pískovky zvítězily

Písková Lhota - Velké ovace si vysloužily mladé hasičky z Pískové Lhoty po návratu domů z úspěšné olympiády v rakouském Villachu. Obhájily totiž předloňské vítězství. „Je to úžasný úspěch, protože jsme obhájily titul mezi dvaceti nejlepšími družstvy světa. Měly jsme také obrovskou diváckou podporu, za kterou všem Čechům, kteří se na olympiádu vypravili, moc děkujeme,“ řekla vedoucí týmu Monika Němečková.

Strasti na chirurgii vyřeší odbavovací systém

Nymburk – Čekání v přeplněné čekárně na ošetření až několik hodin, takový je současný stav na chirurgické ambulanci v nymburské nemocnici. To by se ale na sklonku léta mělo změnit.

Česká televize natáčela v milovické stepi

Milovice – Další pokračování pořadu Herbář natáčela Česká televize v rezervaci velkých kopytníků v Milovicích. Průvodkyní pořadu se tentokrát stala herečka Kateřina Winterová.

OBRAZEM: Milovníci květin si přijdou na své

Lysá nad Labem - Tisíce květů všech možných druhů, barev a vůní jsou k vidění do neděle na lyském výstavišti. Koná se tu totiž jedna z největších expozic v republice s názvem Květy 2017. K vidění jsou lilie, růže, balkónové květiny, letničky, trvalky, zkrátka všechny krásky, které si nadšený zahradník může představit. V pátek se tu konalo finále floristické soutěže, kterou pořádal Český zahrádkářský svaz. V jeho expozici „Kousek ráje“ je také speciálně upravená cestička, kde je možné bosou nohou otestovat různé druhy povrchů a materiálů, které nabízí sama příroda. Zájemci o vlastní budoucnost mohou využít Festivalu věštění. 

Politici z Nymburska: vláda starostů je nesmysl

Nymbursko /ANKETA/ – Bývalý ministr financí Andrej Babiš uvedl v Lidových novinách, že by si představoval vedení města podobně, jako vedení firmy. Pouze přímo volený starosta, žádní zastupitelé. Zeptali jsme se komunálních politiků na Nymbursku, zda by si vůbec uměli takové vedení města představit.

Cestujícím schází spojení hlavně k nemocnici, ukázal dotazník

Nymburk /ANKETA/ - Přímé spojení z Drahelic k poliklinice, obsluha zastávky v Jičínské ulici na trase hlavní nádraží – nemocnice – sídliště, zpožděné spoje nebo požadavek na více nízkopodlažních autobusů. To jsou připomínky k Pražské integrované dopravě, které Nymburáci popsali v dotazníkovém šetření, které uspořádalo město.

Zavřený nadjezd v Lysé nad Labem budou řidiči objíždět rok a půl

Lysá nad Labem – Jedna z největších dopravních staveb, které čekají Nymbursko, se blíží. Do konce léta by měl stavební úřad v Lysé nad Labem vydat stavební povolení na demolici a následnou stavbu nového nadjezdu nad železniční tratí. Na podzim pak dojde k uzavření silnice, která spojuje dvě části města. Stavba bude trvat více než rok a půl.

Dvoje Jizbice z České republiky si daly dostaveníčko

Jizbice – Mají stejný název, jedny jsou nedaleko Nymburka a druhé u Náchoda. Víc Jizbic v České republice není. Obyvatelé obou obcí si dali společný sraz v Jizbicích u Nymburka, aby se lépe poznali a zasadili společnou růži.

V Nymburce se ženy v burkinách nevykoupou

Nymbursko /ANKETA/ - Poté, co se na sociálních sítích objevila fotografie koupající se muslimky v burkinách v čestlickém aquaparku, rozpoutaly se velké diskuze o tom, zda muslimské plavky, zahalující téměř celé tělo, jsou hygienické. Muslimky se totiž neodhalí nejen před cizími muži, ale ani před nemuslimskými ženami.

OBRAZEM: Legiovlak zastavil v Lysé

Lysá nad Labem - Legiovlak se třinácti vagóny, který byl postaven jako připomínka 100 let od těžkých časů československých legionářů v Rusku, stojí v těchto dnech na nádraží v Lysé nad Labem. 

Během prázdnin prostor před školou v Sadské změní podobu

Sadská - Výrazně zvýšit bezpečnost dětí i dalších chodců v okolí Základní školy v Sadské chce radnice v době letních prázdnin. Změny mají přispět k celkovému zklidnění lokality.

Poděbrady mají naději na sál a parkovací dům

Poděbrady – Vize nového kulturního sálu v Poděbradech se začíná naplňovat. Majitel sídla obchodního domu Růžový slon, kde by mohl sál výhledově vzniknout, je svolný prodat nemovitost novému zájemci. Ten slíbil městu, že až bude vlastníkem, je připraven prodat třetí a čtvrté patro radnici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení