VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MILAN HOLAKOVSKÝ

Milan Holakovský

Redaktor středočeské regionální redakce Deníku

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Jednoho neřidiče policisté znali, druhého odhalili náhodou

Brandýs nad Labem – Hned dva muže, kteří řídili, ačkoli mají vyslovený zákaz, odhalili během víkendu policisté v oblasti Brandýsa nad Labem na Praze-východ. V úterý o tom informovala policistka Eva Hašlová.

Suvenýry z dovolené se prodraží, neznalost pravidel neomlouvá

Praha – Pozor na dovoz korálů, lastur a mušlí! S tímhle varováním se před zahájením hlavní turistické sezony obrací na veřejnost Šárka Miškovská z ruzyňského celního úřadu.

Opuštěnou halu v Čelákovicích poničily plameny

Čelákovice – Několikametrové plameny, které v pátek kolem půl šesté ráno vyšlehly z opuštěné haly v areálu strojíren TOS v Čelákovicích na Praze-východ, se hasičům podařilo zlikvidovat ještě za úsvitu – během dvaceti minut. Na místě nicméně měli práci ještě po několik hodin, když za pomoci termokamery vyhledávali skrytá ohniska. Na místě zasahovaly jednotky profesionálů i dobrovolné sbory z okolí.

Podporou sportovních center chce kraj vychovat budoucí olympioniky

Střední Čechy – Pravidla podpory sportovních center mládeže, jichž nyní působí ve středních Čechách celkem 18 a loni dostala dohromady přes 18 milionů korun, se musí změnit. To nové vedení Středočeského kraje ohlásilo už v zimě, krátce po povolebním nástupu k moci. Nová koncepce přidělování finančních dotací, která vyvolává debaty, nyní dostala konkrétní podobu. Krajští radní schválili změněný model, o němž budou za měsíc – 27. června – jednat středočeští zastupitelé.

AKTUALIZOVÁNO

Dana Drábová se vzdá postu krajské zastupitelky

Praha – U konce jsou po úterku spory mezi Středočeským krajem a ministerstvem vnitra o mandát krajské zastupitelky Dany Drábové (STAN). 

AKTUALIZOVÁNO

Nejmladší milovické hříbě se jmenuje podle boha blahobytu

Milovice /FOTOGALERIE/ – Krodo. Tak zní nové jméno nejmladšího hřebečka divokého koně v rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru u Milovic na Nymbursku. Ve slovanské mytologii jde o označení boha blahobytu. Hříbě v neděli pokřtila hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). „Tito koně nám tu pomáhají s obnovou přírody," konstatovala. „Jsem ráda, že se divokým koním na pastvinách v Milovicích daří," poznamenala.

Kde sehnat peníze na stovku školních tříd? Kraj starostům poradí

Střední Čechy – Jak řešit problémy s nedostatkem míst v základních školách i mateřinkách? Starostům menších měst a obcí, kterých se to týká, se hejtmanství chystá poradit. Navrhla to hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) při návštěvě Kladenska. Kraj podle jejích slov chystá školení s informacemi, jak a kde získat peníze na rozšíření počtu učeben nebo na stavbu nových budov.

Problémy zdravotnictví chtějí Praha a její okolí řešit společně

Střední Čechy – Co mají společného pražské a středočeské nemocnice? Nejen pacienty (do Prahy převážejí středočeští záchranáři 14 procent lidí, jimž jejich sanitky přijely na pomoc), ale i řadu problémů. Shodně je trápí akutní nedostatek zdravotnického personálu. Vyplynulo to z pondělního jednání představitelů středočeských i pražských nemocnic, záchranných služeb i zástupce Všeobecné zdravotní pojišťovny na hejtmanství Středočeského kraje.

Posázavský pacifik nabídne svezení s mašinou ženských tvarů

Praha – Zamračenou tvář bude mít legendární Posázavský pacifik, který od soboty začne během víkendů a svátků vozit výletníky z Prahy do Čerčan. V jeho čele bude jezdit legendární lokomotiva řady 749, mezi železničáři a milovníky vlaků přezdívaná právě „zamračená".

Stávkovat se nebude, věří krajský radní

Střední Čechy – Stávka řidičů autobusů střední Čechy zřejmě nepostihne. Věří v to alespoň krajský radní pro dopravu František Petrtýl (ANO), podle jehož informací by ve čtvrtek (na kdy odbory ohlásily celostátní protest s tím, že v rámci boje o vyšší platy šoféři nevyjedou) měly autobusy ve středních Čechách vozit pasažéry bez omezení.

AKTUALIZOVÁNO

Ať autobusy jedou i v den stávky, požaduje kraj

Střední Čechy – Protest neprotest, vozit lidi je třeba. To je stanovisko středočeského hejtmanství, které v souvislosti s připravovanou stávkou řidičů autobusů kvůli platům (ohlášenou na čtvrtek 6. dubna) prezentovala ve čtvrtek hejtmanka Jaroslava pokorná Jermanová (ANO).

AKTUALIZOVÁNO

Mají autobusáci důvod ke stávce? Rozhodnou se sami

Střední Čechy – Dostaneme se za týden do svého cíle? Tuhle otázku si nyní kladnou lidé dojíždějící veřejnou dopravou do škol, do zaměstnání – či třeba k lékaři. Na protest proti nízkým mzdám řidičů autobusů vyhlásilo předsednictvo Odborového svazu dopravy celostátní stávku. Den D? Čtvrtek 6. dubna. Hodina H? 0:00–24.00. Po celý den; od půlnoci do půlnoci.

Z Číny má dorazit víc turistů. I dobří klienti banky

Střední Čechy – Posílit vztahy nejen v oblasti kultury a cestovního ruchu, ale také prohloubit obchodní vztahy. To je záměr, s nímž v tomto týdnu odcestovala na oficiální návštěvu Čínské lidové republiky delegace zástupců středočeského hejtmanství.

Za hádku s pistolí může být ve hře až pět let

Čelákovice – Podezřelý byl zadržen; stalo se to v úterý kolem 21. hodiny na čelákovickém obvodním oddělení. Těmito slovy připomněla ve středu policistka Eva Hašlová vývoj v případu, kterým se středočeská policie zabývala od pondělního podvečera. Tehdy policejní hlídku přivolala na pomoc žena z Čelákovic. Měla prý problémy – a ne poprvé – s bývalým přítelem, který pobýval v jejím domě.

AKTUALIZOVÁNO

Na dotacích má kraj rozdělit 410 milionů. O 110 víc, než se čekalo

Střední Čechy - Peníze už jsou vyčleněny, byť na konečné schválení se ještě čeká – a cesty k nim by se měly otevřít za měsíc. To je současný stav Středočeských fondů, z nichž obce budou moci žádat o příspěvky na podporu rozmanitých aktivit. Krajskému zastupitelstvu radní doporučují schválit rozdělení 410 milionů korun – a vzhledem k podpoře, jakou má mezi zastupiteli koalice ve vedení kraje, zřejmě při konečném hlasování nelze očekávat zásadní překvapení.

Rodině hrdiny pomůže sbírka

Praha – Veřejnou celonárodní sbírku na podporu rodiny zesnulého Jana Odermatta, který v minulém týdnu utrpěl smrtelný úraz při likvidaci požáru ze Zvoli na Praze-západ, připravují odbory pražských hasičů. Její vyhlášení zatím brzdí úřední úkony a zákonné lhůty.

Na setkání starostů má být řeč o spolupráci - a hlavně o penězích

Střední Čechy - Značný zájem provází již s předstihem historicky první setkání starostů obcí a měst s vedením Středočeského kraje, které hejtmanství pořádá v úterý v Kongresovém centru Praha. Vyplývá to ze slov mluvčího krajského úřadu Pavla Lochaře. „Účast zatím potvrdilo přes šest set z celkem z 1145 starostů," připomněl v pondělí. „Pozvánku na tuto mimořádnou akci dostali všichni primátoři, starostky a starostové," poznamenal.

Ke dvěma záhornickým vraždám patří ještě třetí, znělo u soudu

Záhornice, Praha - Cesta do jednací síně byla v pondělí u Městského soudu v Praze nečekaně komplikovaná pro 60letého Josefa Š. Uvězněného obžalovaného, který měl podle státní zástupkyně Markéty Pánkové stěžejní podíl na vraždách dvou lidí, jejichž ostatky kriminalisté nalezli 1. října 2013 pod betonem ve stodole v Záhornici na Nymbursku, přivezla eskorta na invalidním vozíčku – přičemž se ukázalo, že se nedaří otevřít druhé křídlo vstupních dveří, aby vozík mohl projet.

Muž, který loni zabil ženu 
z Poděbrad, vyfasoval 14 let

Poděbrady, Praha - Nejprve celostátní pátrání po osmatřicetileté ženě z Poděbrad. Po dvou měsících nález jejího těla v drážním domku u Velimi a zjištění, že byla brutálně zavražděna. Po dalších třech měsících byli v Kolíně zadrženi dva Slováci, z nichž jeden měl ženu zabít. Druhý mu v tom nezabránil, a navíc, jak se nyní ukázalo u soudu, ji měl den po smrti pohlavně zneužít. Šestačtyřicetiletý Miloš K. dostal nyní u Krajského soudu v Praze 14 let za vraždu. Jeho téměř padesátiletý komplic má jít sedět na čtyři roky, a to hned za tři trestné činy: neposkytnutí pomoci, nadržování – a k tomu ještě zmíněný pokus o znásilnění.

Svědka k záhornickým vraždám již kriminalisté vyslechli

Praha – Důležité svědectví získali detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, kteří rozkrývají pozadí mordů spjatých s obcí Záhornice na Nymbursku.

Vrah, který se sám udal, dostal doživotní trest

Nymburk, Praha - Trochu převrácené dokazování než bývá obvyklé měl trestní senát Krajského soudu v Praze projednávající kauzu 23letého recidivisty Pavla P. z Nymburka. Nevymýšlí si obžalovaný, když přiznává, že je vrah?

Nebezpečný zločinec může být z Lysé nebo jejího okolí

Praha, Lysá nad Labem - K dopadení lupiče, který si zatím přišel na téměř 150 tisíc korun, by mohly výrazně přispět postřehy veřejnosti.

Za vraždu babičky dostali dva narkomani dohromady 32 let

Praha, Nymburk - Lukáš Šefčík a Petr Novák, kteří udusili babičku na nymburském sídlišti, si vyslechli u soudu mnohaleté tresty.

Vnuk prý zadusil babičku polštářem, aby získal peníze na drogy

Praha, Nymburk - U Krajského soudu v Praze začalo hlavní líčení s jedenadvacetiletým Lukášem Š. a jeho komplicem. Na nymburském sídlišti měli vraždit.

Taxikáři jsem ublížit nechtěl, tvrdí pachatel vraždy z Čelákovic

Praha/ Lysá nad Labem- Nenašel odvahu loupit v parku před hlavním nádražím v Praze, a tak se stal vrahem, který pro necelé dvě tisícovky zmařil lidský život

Za smrt dívky dostal opilý řidič čtyři roky

Praha, Bobnice -Do jednací síně si muž, po nárazu jehož auta zemřela před třemi roky u Bobnic 18letá dívka, její kamarádka byla vážně zraněna a další lidé utrpěli lehká zranění, přišel pro shovívavost. Neuspěl.

Dělníka zabila uvolněná rozbrušovačka

Ždánice /FOTO/ - Tragédii přinesla v pátek dopoledne nehoda při práci dvojice dělníků, kteří na sloupu vysokého napětí ve Ždánicích na Kolínsku dělali s rozbrušovačkou.

Soud zmírnil trest pro vraha stopařky u Poděbrad: 25 let

Poděbrady, Praha /FOTO/- Dvacetiletá dívka stopovala na kruháku u Poděbrad. Řidič požadoval sex, který odmítla. Pak ji podřízl a odhodil.

Milovickým se nelíbí rozhodování kraje o prostoru

Milovice - Kdyby na radnici vMilovicích nečetli noviny, ani by netušili, jaký velký projekt se chystá na dvou stovkách hektarů někdejšího vojenského prostoru kousek od města.

Nedaleko Milovic má vyrůst obří sluneční elektrárna

Milovice /FOTOGALERIE/- Padly plány na další využití bývalého letiště jako místa pro přistávání nákladních letadlech. Současné vedení kraje dalo ve výběrovém řízení přednost investorovi, který chce postavit obří sluneční elektrárnu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies