VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVANA ŠMEJDOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Prodejna zavřela. Zaměstnanci obce vozí lidi na nákup do sousední vesnice

Budiměřice – Netradiční způsob, jak lidem zajistit možnost si nakoupit základní potraviny, zkoušejí zavést v Budiměřicích. Zájemce o nákup, především z řad seniorů či občanů s omezenou mobilitou, vozí obecní zaměstnanci do obchodu v sousedních Rašovicích.

Ve Svídnici pokřtili unikátní Živou kroniku

Živá kronika Svídnice, jedinečný projekt malé obce, za nímž stojí mimořádnou invencí vybavená a energií sršící divadelnice Vendula Burger z pradávného hereckého rodu Budilů, se dočkal také tištěné podoby. Jeden rok, během něhož se občané vísky nedaleko Dymokur podíleli různými formami na zachycování života v obci, fotografovali, natáčeli videa, kreslili a malovali, tak zůstane zachycený nikoli inkoustem a brkem na tiše žloutnoucích stránkách papíru, ale v moderní formě stravitelné i pro budoucí generace.

Malování horkým voskem je vzrušující

Poděbrady - Enkaustika byl název výtvarné dílny, kterou uspořádal pro zájemce Dům dětí a mládeže Symfonie Poděbrady (DDM). Tuto starobylou výtvarnou techniku si přišly vyzkoušet zájemkyně z řad veřejnosti.

Dětský psycholog: mobily jsou dobrý pomocník, ale špatný pán

Dětský psycholog Václav Mertin (působí na katedře psychologie Filozofické fakulty UK) nevidí mobil v rukou dětí jen jako ďáblův nástroj. Jeho pohled vyplývající z dlouholeté poradenské praxe je založený na zdravé selské úvaze. „S mobily je to jako se vším: jsou dobrý pomocník, ale špatný pán," je přesvědčený psycholog.

Elektronická evidence psů přispěje k nalezení tuláků

Kamenné Zboží na Nymbursku přichází s převratnou novinkou, elektronickou kartotékou psů v obci. Slibuje si od ní vyřešení problému se zajištěním volně pobíhajících psů, kteří jsou postrachem projíždějících řidičů i místních lidí.

AKTUALIZOVÁNO

Vojáci od Zborova se budou bít v Nymburce

Nymburk - Lehce dusná podvečerní atmosféra ve vojenském táboře před bitvou, vojáci v uniformách z první světové války, dobová technika i rekvizity… S tím vším se budou moci seznámit fanouškové české historie u příležitosti stého výročí památné bitvy u Zborova. Město si ji připomene v květnových dnech jedinečnou kulturní akcí.

U nebezpečné křižovatky zastaví řidiče nová značka

Ošidná křižovatka mezi Nymburkem a Všechlapy s odbočkami na Bobnice a Dvory se konečně dočká změny dopravního značení, po které by měla být bezpečnější.

FOTO: Právě jsme se narodili

Nymbursko - Přinášíme fotografie miminek narozených na Nymbursku v 6. a 7. týdnu

Firmy marně shánějí řidiče, zedníky, svářeče i kuchaře

Poptávka po řidičích nákladních automobilů, obráběčích, zednících, svářečích, kuchařích, údržbářích nebo zdravotních sestrách na trhu práce stále trvá. Vedle těchto nejžádanějších profesí shánějí firmy ve středních Čechách lidi i na další pozice. Úřady práce na Mělnicku, Mladoboleslavsku a Nymbursku evidují bezmála pět tisíc volných pracovních pozic.

FOTO: Právě jsme se narodili

Nymbursko - Přinášíme fotografie miminek narozených na Nymbursku v 5. a 6. týdnu

Knihovna připomíná Zdeňka Buriana

Nymburk - Městská knihovna zve na ojedinělou výstavu rerpodukcí geniálního malíře a ilustrátora Zdeňka Buriana.

Sportování se Zuzanou Hejnovou

Nymburk - Zuzana Hejnová byla o víkendu k zastižení ve Sportovním centru. Působila tu tentokrát jako trenérka na sportovním kempu, který pořádala její sportovní akademie HESU.  

Přerov nad Labem bojuje za záchranu zámku

Přerov nad Labem - Krajští radní změnili verdikt svých předchůdců o koupi zámku. Obec nechce, aby dále chátral.

Filip Nepejchal střílel v sedmnácti na olympiádě

Poděbrady - O víkendu nechyběl mezi závodníky na Velké ceně Středočeského kraje ve střelbě ze vzduchových zbraní sedmnáctiletý Filip Nepejchal, který už má senzačně za sebou letní olympiádu v Riu.

Ve středních Čechách je 18 střeleckých klubů

Poděbrady - O víkendu se uskutečnil XV. ročník Velké ceny Středočeského kraje ve střelbě ze vzduchových zbraní. Nechyběl ani sedmnáctiletý olympionik Filip Nepejchal.

Kempy Zuzany Hejnové jsou plné smíchu

Nymburk - Zuzana Hejnová se věnuje nejen závodění, ale také trénování. Do Sportovního centra přijela s dětmi i dospělými na sportovní kemp HESU, který organizuje její sportovní akademie.

Miminkem týdne je malá Terezka Hrstková

Nymbursko - Vítezství v anketě Nymburského deníku patří Terezce Hrstkové ze Lstiboře

FOTO: Právě jsme se narodili

Nymbursko - Přinášíme fotografie miminek narozených na Nymbursku v 4. a 5. týdnu

Vítěz: Televizní soutěž vás zbaví trémy

Nymburk - Nymburák Roman Pachman se zúčastnil známé televizní soutěže Kde domov můj? a zvítězil.

Prvňáčkové si nesli domů jedničky

Nymburk - Skončilo první pololetí letošního školního roku. Rozdávalo se vysvědčení, prvňáčkům poprvé. 

Jarmila Kratochvílová fandí nymburskému Sportovnímu centru

Nymburk - Famózní československá běžkyně na krátkých a středních tratích, držitelka současného světového rekordu na 800 m z roku 1983, nemohla ve své kariéře minout Sportovní centrum…

Křest čtyř knih, kulturní akce roku

Nymburk - Nymburk je literární město. Dokladem toho byl mimo jiné slavnostní křest hned čtyř knižních novinek, který se konal ve čtvrtek ve zcela zaplněném Malém sále Hálkova divadla.

FOTO: Právě jsme se narodili

Nymbursko - Přinášíme fotografie miminek narozených na Nymbursku v 3. a 4. týdnu

Zvířata z teplých krajin mají ráda českou zimu

Nymbursko - Tuhé mrazy letošní zimy zasahují také do režimů malých zoologických zahrad. Oproti velkým zařízením mají starosti se zajištěním tepla pro choulostivější zvířata i s dodávkami dostatku tekutin

Školáci chtějí cirkusy bez zvířat

Nymburk - Žáci Základní školy Tyršova natočili video proti cirkusům se zvířaty.

Hrabalovi fanouškové mají sraz v Nymburce

Nymburk - Dvacet let uplyne letošního 3. února od odchodu jednoho z největších mistrů pera a českého jazyka, spisovatele Bohumila Hrabala. Kulaté výročí se stalo příležitostí k uspořádání ojedinělé kulturní akce, třídenního mezinárodního sympozia předních evropských literárních vědců.

Děti z lesa se chystají do domácí školy

Nymburk - V Nymburce se chystá nový projekt Cílkovy domácí školy. Má navázat na lesní školku. 

Křest Stručného obrazového slovníku výtvarných umělců z nymburského regionu

Nymburk - Narodila se další knížka dokládající umělecký potenciál našeho regionu, tentokrát výtvarný: Stručný obrazový slovník výtvarníků, fotografů, sochařů etc. regionu Nymburk, Poděbrady, Lysá nad Labem, Sadská a dalších obcí.

FOTO: Právě jsme se narodili

Nymbursko - Přinášíme fotografie miminek narozených na Nymbursku v 2. a 3. týdnu

Chystají se nová pravidla parkování v centru města

Nymburk - Město přistoupilo k přípravě úpravy parkovacího režimu v centru města. Nová koncepce, která bude realizována v první polovině letošního roku, přinese jasná pravidla, uvolnění ulic v centru a rychlejší střídání krátkodobě parkujících aut.   

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies